Koronavirüsü araştıran Çinli bilim insanı evinde öldürüldü

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars / Puan:
Loading...

Virüsle ilgili ”Çok önemli bulgular keşfettim” açıklamasını yapan Çinli bilim insanının evinde vurularak öldürülmesi gündeme bomba gibi düştü.

Dünya çapında 3.7 milyondan fazla insanı hasta eden corona virüsü yüzünden en çok baskı altında hisseden meslek gruplarından biri sağlık çalışanları ve bilim insanları… ABD’nin önde gelen eğitim kurumlarından Pittsburgh Üniveristesi Tıp Fakültesi’nde çalışan 37 yaşındaki doktor Bing Liu’nun yakın çevresine, “Corona virüsüne karşı çok önemli bulgular keşfettim” dedikten sonra evinde ölü bulunması gündem oldu.

KATİLİN CANSIZ BEDENİ DE BULUNDU
37 yaşındaki bilim insanının evde yalnız olduğu sırada silahlı bir saldırgan tarafından vurulduğunu tespit eden polis olayla ilgili soruşturma başlattı. Pittsburgh Post-Gazette isimli gazetenin aktardığı haberde Bing Liu’nun eşinin olay anında evde olmadığı belirtildi. Saldırıyı gerçekleştiren 46 yaşındaki Hao Gu’nun cansız bedenini evin dışındaki bir araçta bulan polis, katilin intihar ettiğini açıkladı.

Genç bilim insanının ve katilinin birbirlerini tanıdığı açıklanırken, neden böyle bir cinayet işlenmiş olduğuna dair soruşturma devam ediyor.

Çinli olan ve doktorasını Singapur’da yaptıktan sonra ABD’nin en prestijli üniversitelerinden Carnegie Mellon Üniversitesi’nde çalışmaya başlayan Dr. Bing Liu’nun olağanüstü bir araştırmacı olduğunu açıklayan üniversite bilim insanının ölümünden duyulan üzüntüyü duyurdu.

Üniversitede çalışan Dr. Ivet Bahar da, “Liu kısa bir süre önce Covid-19 ile ilgili çalışmalarını başlatmıştı. Bazı net sonuçlar elde etmeye başlamıştı” dedi.

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir