Twitter’dan evden çalışmaya sonsuza kadar izin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars / Puan:
Loading...

Twitter’ın yanı sıra Google ve Facebook gibi teknoloji devleri de salgın sonrası evden çalışma politikalarını gözden geçiriyor.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını patlak verdiğinde evden çalışma kararı alan ilk şirketlerden biri olan Twitter, çalışanlarına bu hakkı ‘sonsuza kadar’ tanıyacak. Açıklamada, “Son birkaç ay, bu işi yürütebileceğimizi kanıtladı” denildi.

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, evden çalışma kararını bir adım ileri götürdü ve çalışanlara attığı bir e-postada ‘sonsuza dek’ evden çalışabileceklerini belirtti.

‘BU İŞİ YÜRÜTEBİLECEĞİMİZ KANITLANDI’

Sputnik’teki habere göre, şirketten yapılan açıklamada, “Son birkaç ay, bu işi yürütebileceğimizi kanıtladı. Eğer çalışanlarımız, evden çalışmalarına olanak tanıyan bir rol ve durumdaysa ve sonsuza dek bunu yapmaya devam etmek istiyorlarsa, bunu gerçekleştireceğiz” ifadeleri kullanıldı.

Ofislerin bir noktada açılacağını belirten şirket, bu durumda bile kararın çalışanlara ait olacağını vurguladı. Açıklamada, “Ofisleri açmaya karar verdiğimizde, bu yine de eskisi gibi olmayacak. Dikkatli, kademeli bir süreç olacak. Ofisleri açmak bizim kararımız olacak, gelip gelmemek ya da ne zaman gelecekleri ise çalışanlarımızın kararı” denildi.

Merkezi ABD’nin San Francisco kentinde bulunan Twitter’da mart ayı başında evden çalışma kararı alındı. Bu süreçte evden çalışmayı desteklemek adına çalışanlara ek ödenek de verildi. Şirket, ayrıca tüm iş gezilerini ve toplu etkinliklerini iptal etti.

Twitter’ın yanı sıra Google ve Facebook gibi teknoloji devleri de salgın sonrası evden çalışma politikalarını gözden geçiriyor.

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir