EYLÜL AYINDA SICAKLIK 40 DERECEYLE REKOR KIRILABİLİR

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars / Puan:
Loading...

Son günlerde hissini artırarak devam ettiren bunaltıcı sıcaklıklar Meteoroloji uzmanlarının tahminlerine göre 40 dereceyi de aşarak en sıcak Eylül ayı rekorunu da kırabilir. Son dakika hava durumu tahminlerine göre Antalya’da sıcaklıkların 40 dereceyi aşarak rekor kırması beklenirken Burdur’da 10, Isparta’da 11 derece birden artarak daha da bunaltıcı havaların yaşanacağı belirtildi.

Antalya’da 32 derece olan hava sıcaklığının, önümüzdeki 3 günde mevsim normallerinin üzerine çıkarak, 40 dereceye ulaşması bekleniyor. 3 günlük süreçte sıcaklığın Burdur’da 10, Isparta’da 11 derece artarak, eylül ayı rekorunun kırılacağı tahmin ediliyor. Antalya’da nem oranının yüzde 80’lere ulaşması nedeniyle kenti nem bulutları kapladı.

Aşırı sıcaklık nedeniyle Antalya’da şehrin üstünde nem bulutları oluştu.

 

KENTİ NEM BULUTU KAPLADI

Antalya’da yüzde 80 oranındaki nem ise kentte yaşamı zorlaştırdı. Antalya’ya yüksek yerden bakanlar, kent merkezini nem bulutları nedeniyle görmekte zorlandı. Görüş mesafesini etkileyen nem bulutları, kentte yaşayanları ve tatilcileri bunalttı. Hava sıcaklığı ile yüksek nem oranı birleşince boğucu etki yarattı. Sabah saatlerinden itibaren turizm kentini etkisi altına alan nemli hava, gün boyunca etkili oldu. Bunaltan hava nedeniyle Antalyalılar sokağa çıkmadı. Cadde ve sokaklar boşalırken, plajlar ise tıklım tıklım doldu. Serinlemek isteyenler su eğlence merkezlerini tercih ederken, yaşlılar ise klimalı evlerinde oturmayı tercih etti.

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir