ROKETSAN G.MÜDÜRÜ MURAT İKİNCİ AÇIKLADI

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars / Puan:
Loading...

TEKNOFEST’TE BAŞARILI OLANA STAJ VE İŞ İMKANI
GELECEĞİN UZAY PROGRAMINA KATKI YAPACAK

Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci, TEKNOFEST kapsamında Roketsan ve TÜBİTAK SAGE’nin desteğiyle Aksaray’da düzenlenen roket yarışlarında başarılı olan öğrencilere hem staj hem de iş imkanı sağladıklarını söyledi. İkinci Roket yarışlarına katılan üniversite ve lise öğrencilerinin, Türkiye’nin gelecekteki uzay, füze ve roket programlarına katkı yapacağını vurguladı.

Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci,  Roketsan olarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Türkiye Teknoloji Takımı Vakfınca (T3 Vakfı) gerçekleştirilen TEKNOFEST roket yarışlarına sponsor olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

Roket yarışlarına katılan üniversite ve lise öğrencilerinin, Türkiye’nin gelecekteki uzay, füze ve roket programlarına katkı yapacağını belirten İkinci, şunları kaydetti: “Roket yarışmalarındaki hava çok pozitif. Öğrencilerimizin heyecanları gözlerinden okunuyor, kendilerini geliştirmek için bu konuya verdikleri emekler takdire şayan. Ülkemizin ve milletimizin bu konuya ilgisi çok yüksek. Bununla birlikte ileriki aşamalarda Türkiye, Uzay Ajansının ve Roketsan’ın gerçekleştirdiği uzay programlarıyla birlikte Savunma Sanayii Başkanlığının da koordinasyonuyla çok ciddi bir ilerleme kaydedecek. Yeni neslin de donanımlı ve bilgili olarak geliştiğini görüyoruz. Bu durum bize çok büyük sevinç ve gurur yaşatıyor. Bundan sonraki süreçte emek sarf eden bu kardeşlerimiz gerek Roketsan gerek TÜBİTAK gibi birçok kuruluşumuzda görev yapacaklar. Gençlerimiz, milli teknoloji hamlesi anlamında aldıkları bayrağı çok daha yukarıya taşıyacaklar. Biz bunun güvenini bugünkü motivasyonda ve sahadaki sevinçte gözlemliyoruz.”

İkinci, roket yarışlarına Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden katılan lise ve üniversite öğrencilerinin, çok çeşitli aşamaları geçerek finallere kaldıklarını vurguladı.

 

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir