BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ EVCİL HAYVAN TİCARETİNİ RESMEN YASAKLADI

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars / Puan:
Loading...

BEŞİKTAŞ İLÇE SINIRLARI İÇERİSİNDE EVCİL HAYVAN TİCARETİ BELEDİYE MECLİSİ’NDE ALINAN KARARLA YASAKLADI.

Beşiktaş Belediyesi’nin ilçe sınırları içinde hayvan ticareti yapılmasını engellemeye yönelik adımı, resmen hayata geçti.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat Başkanlığı’ında 7 Eylül Pazartesi Günü toplanan Beşiktaş Belediye Meclisi ilçe sınırlarında evcil hayvan satışının yasaklanması konusunda meclise bir öneri getirmişti. Öneri bugün kabul edilerek Beşiktaş ilçesi sınırları içerisinde evcil hayvan ticareti yapılması yasaklandı.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, 7 Eylül’de gerçekleşen Beşiktaş Belediyesi Meclis toplantısında “Göreve gelirken can dostlarımızı asla yalnız bırakmayacağımızı söylemiştik. İşte bu anlayışla, Beşiktaş’ta evcil hayvan ticaretini yasaklıyoruz” dedi.

Belediye Meclisi’nde getirilen öneri ile Beşiktaş ilçesi sınırları içerisinde evcil hayvan satışının yasaklanması için ilk adım atılmıştı. Bugün de karar belediye meclisinde kabul edildi. İlçe sakinlerinin sevinçle karşıladığı karar hakkında açıklamada bulunan Akpolat, şöyle konuştu:

“Her canlının yaşam hakkını savunuyor ve bunun gereğini yapıyoruz. Evcil Hayvan Ticareti kabul edilemez bir işkencedir. Bu işkenceyi sonlandırma kararını yaşama geçiriyoruz. Yeni bir anlayışla hayatı, doğayı ve bütün canlıları kapsayacak bir yaklaşımı Beşiktaş’ta başlatıyoruz. Bugün ilk adımı atarak Belediye Meclisi’mizde süreci başlattık. Hayatı paylaştığımız dostlarımızın iyiliği için çalışmayı sürdüreceğiz.”

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir