UZAY ENDÜSTRİSİ OLUŞUYOR

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars / Puan:
Loading...

ARAŞTIRMAYA GÖRE UZAYDA HAYAT 10 YIL UZAKTA
2030’LAR UZAY İŞLETME MODELLERİNİN YILI OLACAK

Teknolojik gelişmeler, insanın merakı ve iş dünyasının yıkıcı oyuncuları beklenenden de kısa zamanda uzay endüstrisini oluşturacak. Yeni bir araştırmaya göre uzayda yaşam, uzayda çalışmak ve uzayda tatil 10 yıllık mesafede. Uzmanlara göre, 2030’lar derin uzayın derinliklerinin keşfedileceği, uzay işletme modellerinin ortaya çıkacağı yıllar olacak.

Bir denetim firmasının gerçekleştirdiği çalışma ile insanlığın 2030’lu yıllarda uzaydaki varlığıyla ilgili öngörüleri araştırdı. 

Uzay ajansları başkanları, avukatlar, cerrahlar, yatırımcılar, girişimciler, akademisyenler ve politikacılar gibi sektörünü temsil eden 30 uzmanla görüşen firma, beklentilere dair heyecanlı ve zorlu bir gelecek vizyonu çizdi. 

Buna göre önümüzdeki 10 yıl içinde küresel uzay endüstrisi 600 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaşacak. Uzay sektöründe 2021-2030 yılları arasında yüzde 55’lik büyüme öngörülüyor.

Birçok hükümetin iddialı uzay stratejileri başlattığı ve özel sektör oyuncularının heyecan veren atılımlar yaptığı belirtilen araştırmada, “Uzayı bir sektör olarak değerlendirip geleceği düşünerek bütün endüstrilere meydan okumak mümkün. Hükümetler ve büyük şirketler liderliğindeki fikirler, bu vizyonla bir teoriden daha fazlası olabilir. Uzayı gelecek 10 yıldaki potansiyele bakarak ticari faaliyet ve yatırım alanı olarak görmek gerek. Keşiflere paralel olarak iyi finanse edilen küresel programlarla dünyadaki yaşamlarımıza fayda sağlayabilir, 2030’a kadar ilham veren fikirlerin önünü açabiliriz” ifadelerine yer verildi.

 

 

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir