Saturday, August 20, 2022
spot_img

SUNA KIRAÇ İLHAM VERMEYE DEVAM EDECEK

Koç Holding’in büyüyüp kurumsallaşmasında etkin rol alan, Türkiye’nin sanat hayatına başta Pera Müzesi ile önemli katkılar yapan, TEGV ile binlerce çocuğa eğitim imkanının kapısını açan Suna Kıraç vefat etti. Vehbi Koç’un sağ kolu olan Kıraç, topluma yaptığı katkılardan ötürü 23 Ekim 1997 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile Devlet Üstün Hizmet Madalyasıyla ödüllendirilmişti.

Uzun süredir ALS tedavisi gören iş insanı Suna Kıraç, 79 yaşında vefat etti. Koç Üniversitesi, Koç Okulu ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın kuruluşuna öncülük eden Kıraç, 2010 yılına kadar Koç Topluluğu içerisinde üst düzey görevlerde bulunmuştu.

“Cumhuriyetimizin değerleriyle yetişmiş, gerek iş gerekse toplumsal hayatta başardıklarıyla ülkemizin sanayi, eğitim, kültür ve sanat alanlarında gelişmesine önemli katkılar sunan, Topluluğumuzun kuruluş yıllarından 2010’a kadar çeşitli liderlik görevleri üstlenen, Koç Üniversitesi, Koç Okulu ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın kuruluşuna öncülük eden Sayın Suna Kıraç’ı kaybetmenin büyük üzüntüsü içindeyiz. Sayın Suna Kıraç’ı emanet ettiği değerlere bağlı kalarak, ilham veren, vizyoner ve öncü kişiliği ile her zaman hatırlayacağız ve unutmayacağız. Acımız çok derin. Başımız sağ olsun.”

spot_img

Haber

İlginizi Çekebilir