ABD’Lİ SİYASETÇİDEN TRUMP’A TEPKİ, “BURASI TÜRKİYE DEĞİL!”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars / 5,00
Loading...

NANCY PELOSI TRUMP’IN “OLACAKLARI GÖRECEĞİZ” SÖZÜNE TEPKİ GÖSTERDİ

ABD Başkanı Donald Trump’ın “seçimi kaybederseniz iktidarı barışçıl bir şekilde devredecek misiniz?” sorusuna, “Ne olacağını görmemiz lazım” diye yanıt vermesi ABD siyasetini ve kamuoyunu ayağa kaldırdı. Temsilciler Meclisi’nin Demokrat Başkanı Nancy Pelosi, ‘Türkiye’de değilsiniz, ABD’desiniz’ dedi.

Dün Beyaz Saray’da düzenlenen basın toplantısı sonrası bir gazetecinin bu yıl düzenlenecek başkanlık seçiminde Demokratlar’ın adayı Joe Biden’ın kazanması durumunda neler olacağına yönelik sorusu üzerine Donald Trump’ın, “Olacakları göreceğiz” yanıtını vermesi ABD’de gündem oldu…

Trump, basın toplantısında bir gazetecinin seçimi kaybetmesi durumunda görevi barışçıl şekilde devredip devretmeyeceği şeklindeki sorusuna, “Ne olacağını görmemiz lazım” yanıtını vermiş ve “Oy pusulaları hakkında çok fazla şikayetim var, oy pusulaları bir felaket” ifadesini kullanmıştı.

Trump ile sık sık karşı karşıya gelen Pelosi “Trump’ın kimlere hayranlık duyduğunu biliyoruz. Putin’e, Kim Jong Un’a, Türkiye’de Erdoğan’a hayranlık duyuyor. Ancak kendisine hatırlatırım. Kuzey Kore’de değilsiniz, Türkiye’de ya da Rusya’da değilsiniz Sayın Başkan. Bu arada Suudi Arabistan’da da değilsiniz. Amerika Birleşik Devletleri’ndesiniz. Burası bir demokrasi ülkesi. Neden bir an için ettiğiniz başkanlık yeminine ve Anayasaya bağlı kalmıyorsunuz” dedi.

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir