ÇILGIN GİRİŞİMCİ ELON MUSK, ŞİRKETİ TESLA’NIN HİSSELERİ YÜKSELİŞE GEÇİNCE SERVETİNE SERVET KATTI

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars / Puan:
Loading...

MUSK’IN SERVETİ 1 HAFTADA 15 MİLYAR DOLAR ARTARAK 117 BUÇUK MİLYAR DOLARA TIRMANDI

Musk’ın toplam mal varlığı bir haftada toplam 15 milyar dolar artarak 117 buçuk milyar dolara tırmandı. Böylece 103 milyar dolar serveti olan Mark Zuckerberg’i geçerek dünyanın en zengin 3. İsmi oldu.

Elon Musk için hareketli hafta: Serveti bir haftada 15 milyar dolar arttı

Tesla ve SpaceX’in kurucusu Güney Afrikalı girişimci Elon Musk’ın kişisel serveti geçtiğimiz hafta 15 milyar dolar birden  yükseldi. Musk’ın servetindeki artış, Tesla hisselerinin Amerika’da SP 500 endeksine dahil edileceği haberi sonrası yüzde 14’e varan oranda değer kazanmasının ardından geldi.

SpaceX ve Tesla’nın yöneticisi Elon Musk, birden çok konuyla gündeme geldiği son bir haftada servetine servetine kattı.

Tesla’nın, Amerika’da faaliyet gösteren ve değeri en yüksek 500 şirketin hisse senetlerinden oluşan S&P 500’e girmesiyle birlikte hisseleri yüzde 14 değer kazanırken firmada yüzde 20 payı bulunan Elon Musk’ın kişisel serveti 15 milyar dolar artışla 117.5 milyar dolara tırmandı.

Musk’ın kişisel serveti sadece bu sene, geride kalan 11 ayda, 90 milyar dolar yükseldi.

DAHA ÖNCE KABUL EDİLMEMİŞTİ

Daha önce, eylül ayında S&P 500’e kabul edilmeyen Tesla şimdi kabul edildi ve 21 Aralık’tan itibaren bu endekse işlem görmeye başlayacak.

Californiya merkezli Tesla, 400 milyar doları aşan piyasa değeriyle bu endekse giriş yapan en hacimli firma konumunda olacak.

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir