FESTİVAL TARİHLERİ BELLİ OLDU, YÜZLER GÜLDÜ

Açık hava mekanlarında 24 gün boyunca sürecek festival kapsamında 40’a yakın konser ve çeşitli yan etkinlikler müzikseverlerin beğenisine sunulacak.

Festival maratonunda konser verecek isimler arasında Afrika müziğinin dört Grammy ödüllü kraliçesi Angelique Kidjo, pop müzikteki yetkinliğini caza taşıdığı “İhtimaller” projesiyle Kenan Doğulu, Ennio Morricone‘ye ithaf ettiği albümü “Morriconne Stories”den parçalarla Avrupa cazının önde gelen alto saksofonistlerinden Stefano Di Battista, Hollandalı müzisyen ve prodüktör Niels Broos ile festivale özel projesiyle Mabel Matiz, geçen yıl Grammy’ye aday gösterilen Altın Gün, ilham kaynağı olan Atlantic Records‘ın kurucusu Ahmet Ertegün‘ün hikayesini şarkılar eşliğinde sahneye taşıyan Karsu, BBC Yılın Sanatçısı Ödülü’nü kazanan ve Glastonbury ile Latitude festivalleri gibi önemli müzik sahnelerinde yer alan Arlo Parks yer alıyor.

Festivalin ücretsiz “Parklarda Caz” konserlerine bu yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle düzenlenecek #İstanbulBirSahne konserleri de eklenecek. Konserlere her yaştan festival izleyicisi davetli olacak. Bir diğer sevilen etkinlik “Gece Gezmesi”, bu yıla özel bir formatla Beykoz Kundura’nın farklı sahnelerine dağılacak.

Numberone.com.tr

Haber

İlginizi Çekebilir