YAZ NEŞESİ’NİN İLK SANATÇILARI BELLİ OLDU

Sanatçı Haluk Levent ve Ece Seçkin, Kocaeli’nin 12 ilçesini kapsayarak vatandaşları kültür, sanat ve eğlenceyle buluşturacak yaz neşesi etkinliklerinde sahne alacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yaz aylarında kentin 12 ilçesinde bir dizi kültür ve sanat etkinliği düzenleyecek. Kültür, sanat eğlence hayatın içinde olacak. Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarına damgasını vuracak olan etkinlikler kapsamında yerel ve ünlü sanatçıların katılacağı konserler, çocuklar için tiyatro ve bilim gösterileri, sokak eğlenceleri, sergiler, atölye çalışmaları ve sanatsal faaliyetler gerçekleştirilecek.

Etkinlikler; ilçelerin park, bahçe ve kültür alanlarında yapılacak. Vatandaş odaklı bir anlayışla yapılacak etkinliklerde, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı olan şube müdürlükleri kendi çalışma alanlarıyla ile ilgili alanlarda atölye çalışmaları düzenleyecek.

Etkinlik günlerinde alanlarda çocuklar için sokak oyunları ve pandomim gösterileri düzenlenecek. Palyaçolar ve jonglörler de çocukların neşesine ortak olacak. Şehir Tiyatroları Şube Müdürlüğü ise oyunlarını çocuklar için sahneleyecek. “Kocaeli’de Yaz Neşesi, Sen de Gel” adı altında düzenlenecek olan etkinlikler, 3 – 4 Temmuz tarihlerinde Karamürsel ilçesinden başlayacak. Karamürsel sahilinde 3 Temmuz Cumartesi günü birbirinden eğlenceli faaliyetler gerçekleştirilecek.

İLK KONSER ECE SEÇKİN

Yaz Neşesi’nin ilk konserini ise pop sanatçısı Ece Seçkin verecek. Seçkin, en güzel şarkılarını Karamürselliler için söyleyecek. Konser öncesinde ise, Karamürsel Sahili’nde, Kültür Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Müzeler, Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü KO-MEK, Şehir Tiyatroları, Turizm ve Doğal Yaşam Alanları ve Kültür Sanat ve Konservatuvar Şube Müdürlüklerinin atölyelerinden oluşan stantlar kurulacak. Alan etkinlikleri öğleden sonra başlayacak.

Numberone.com.tr

 

Haber

İlginizi Çekebilir