JAPON SANATÇILAR TOKYO OLİMPİYATLARINA EL ATTI

Bir grup Japon sanatçı, rakip ülkelerin bayraklarını “samuray karakterleri” olarak yeniden tasavvur etti. Sanatçılar, bu yöntemle, insanların hem Olimpiyat ruhunu hem de Japon kültürünü benimsemelerine yardımcı olmayı umuyor.

Arjantin, Türkiye, Yunanistan

Dünya Bayrakları projesinde Hindistan, Güney Afrika, Büyük Britanya, Sri Lanka, El Salvador ve Türkiye dahil olmak üzerebirçok ülke temsil edilmektedir.

Yaratıcı Kamaya Yamamoto, “Samuraylar Japonya’ya özgüdür ve herkesin geleneksel Japon kültürünü tanımasını istiyoruz” dedi.

Bir ülkenin bayrağının anlamını ve tarihini, renklerini ve tasarımını araştırarak başlıyor ve ardından kültürlerini araştırıyorlar.

Örneğin, Meksika bayrağında kaktüsün üzerine tünemiş, yılan yiyen bir kartal olduğu için Bay Yamamoto, bu unsurları bir araya getirerek yılan amblemli ve kartal yoldaşlı bir samuray yarattı.

Meksika

Numberone.com.tr

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio