Salı, Kasım 30, 2021

AŞI KARŞITI MÜZİSYEN KOVİD-19’DAN HAYATINI KAYBETTİ

Müzisyen Marcus Birks, koronavirüs aşıları konusunda şüpheci davrandı hatta haftada beş gün sağlıklı beslenip egzersiz yaptığı için hastalanmayacağını öne sürdü.

Aşı karşıtı müzisyen Marcus Birks corona virüsten hayatını kaybetti - 1

Ancak ağustos ayının başında koronavirüse yakalanan genç müzisyen, semptomlarının giderek kötüleşmesi ve sonunda nefes alma güçlüğü çekmesi nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

Aşı karşıtı müzisyen Marcus Birks corona virüsten hayatını kaybetti - 2

Dail Mail’in haberine göre, Birks, 11 Ağustos’ta hastane yatağında verdiği bir röportajda, nadiren hastalandığı için durumunun kendisini şaşırttığını söyledi.

Aşı karşıtı müzisyen Marcus Birks corona virüsten hayatını kaybetti - 3

Birks, yaşamını yitirmeden önce aşılar hakkında biraz cahil olduğunu ve aşılarını yaptırmayı ertelemekten dolayı pişman olduğunu itiraf etti.

Aşı karşıtı müzisyen Marcus Birks corona virüsten hayatını kaybetti - 4

Cuma günü Royal Stoke Üniversitesi Hastanesinde ölen Birks’i hamile eşi Lis Briks, Instagram’dan yaptığı paylaşımda Birks için “Özverili ve gururlu bir adamdı” dedi.

Aşı karşıtı müzisyen Marcus Birks corona virüsten hayatını kaybetti - 6

Lis Birks mesajında, “Bunu yazarken hissettiğim acı dayanılmaz, kalbim paramparça oldu, ruhum ve dünyam yıkıldı. Bebeğimize onu ne kadar sevdiğini ne kadar özel bir insan olduğunu, nasıl biri olduğunu her gün anlatacağım. Söz veriyorum” diye yazdı.

Aşı karşıtı müzisyen Marcus Birks corona virüsten hayatını kaybetti - 7

Kocasının nadiren hasta olduğunu anlatan Birks, “Koronavirüs hakkında endişelenmiyordu. Sosyal medyadan komplo teorisyenlerinin aşıyla ilgili yazdıklarını paylaşıyordu” diye konuştu.

Aşı karşıtı müzisyen Marcus Birks corona virüsten hayatını kaybetti - 8

AŞI KARŞITLARINI DESTEKLEMİŞTİ

Marcus Birks, BBC’ye bir röportaj vermiş ve “Hastalanmadıysanız, hastalanacağınızı düşünmüyorsanız bu teorileri dinlemelisiniz” diyerek aşı karşıtlarına destek vermişti. Kovid-19 aşısını yaptırmayan ve koronaya yakalandıktan sonra hastaneye kaldırılan Birks, hata yaptığını söylemişti. Lisa Birks de kocasının hastalandıktan sonra aşı konusunda fikrini değiştirdiğini belirtti.

Aşı karşıtı müzisyen Marcus Birks corona virüsten hayatını kaybetti - 9

MARCUS BIRKS KİMDİR?

Marcus Birks, Staffordshire’da doğu. Eşi Lis Birks ile birlikte Cappella grubunda müzisyendi. Hep birlikte takılan çift, Bad Lads Army adlı bir TV programının ilk serisinde yer aldı. İkili birlikte kurdukları The Cameleonz grubuyla büyük beğeni toplamış, hatta ünlü şarkıcı Robbie Williams’tan destek almıştı.

Aşı karşıtı müzisyen Marcus Birks corona virüsten hayatını kaybetti - 10

Numberone.com.tr

Haber

İlginizi Çekebilir