ALİ KOÇ’TAN TRANSFER AÇIKLAMALARI VE AZİZ YILDIRIM’A ÇAĞRI

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, transfer çalışmaları ve gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Koç, Samatta’nın takımdan ayrıldığını ifade ederken Halil Dervişoğlu’nun da Galatasaray’a transfer olduğunu duyurdu.

Haber Global’e konuşan Ali Koç, “Min Jae ve Rossi’yi UEFA listesine yazdırdık. Geriye bir forvet kaldı. Hocamızın istediği sol tarafa 90 dakika ileri geri koşacak bir oyuncu, oyuncuyla anlaşma noktasına geldik ve 2 Eylül’e kadar yetişecek mi göreceğiz. Forvetimizin de yetişeceğini düşünüyorum. Perotti’nin fesih şartları herhalde bu program bitmeden belli olmuş olur. Diego Rossi’nin sağlık kontrolleri yeni bitti ve imzalar atıldı. Samatta gidiyor, şu sıralar transfer tamamlanmak üzere.” dedi.

İşte Ali Koç’un açıklamalarından öne çıkanlar:

  • Serdar Dursun’u da hocamız istememişti ama şimdi bayılıyor. Caulker ilk 11’de oynamak istiyordu. Fakat sisteme uymadı, kendisine de anlatıldı. Onunla bir şekilde yollarımızı ayıracağız. Caulker’a Çin’den çok iyi bir teklif var ama şu anda değerlendirmiyor. Türkiye’den de çok iyi teklifler var, biz ona her şekilde yardımcı olmak istiyoruz.
  • Bir oyuncu için iyi bir bonservis aldık ama gitmem diye tutturdu. Biz sakin şekilde telkinlerde bulunduk, kalacağım dedi. Maaşının iki misli paralar talep etti. Herhalde bir yere gidecek. Bize sorun yaratana biz de sorun yaratırız.
  • Doğru havayı ve iklimi yakaladığımızı düşünüyorum. Bazı oyuncularımızla yaşından dolayı yollarımızı ayırdık. Bizim yaş ortalamamız şu anda 27’lerde ama 24-25’i yakalamamız lazım. Burada Vitor Pereira’ya şapka çıkartmak istiyorum. Vitor Pereira, üstümüzden ölü toprağını kaldırdı. Samandıra’da, hocamızın istediği bir iklim var.
  • Volkan Demirel’in kalmasını istedim. Bilhassa Vitor Pereira’yla faydalı olabileceğini düşündüm. Volkan izin istedi. Yayıncı kuruluşa çok yakışıyor, Allah yolunu açık etsin.

Halil Devişoğlu, Galatasaray’a hayırlı olsun

  • Fenerbahçe’nin yakın zamana kadar Halil Dervişoğlu’na bir ilgisi olmadı. Bu konu yakın bir zamanda bize getirildi, doğrusunu söylemek gerekirse planımızda yoktu. Hocamıza götürdük, o da olabilir dedi. Kulübünün istediği şartları karşılamamız mümkün değildi. Kiralanacaksa da Galatasaray’a gitmesini daha uygun gördü, Galatasaray’ı uzun zamandır beklemiş, hayırlı olsun.

Mesut Özil’le hocanın arasında sorun yok

  • Biz Pelkas’ı yollasak bile Pelkas gitmez. Bir senede 40 yıllık Fenerbahçeli gibi oldu. Nereden çıkıyor bu haberler bilmiyorum. Mesut ve hoca arasında problem var diye bir hava yaratılıyor. Hocamız son maçta Muhammed tercihini yaptı, kimse ismi var diye oynamayacak. Hoca, sistemini Mesut ekseninde çizdi. Hocadan bana gelen bir şey yok, Mesut’tan da yok. Yarın ya da öbür gün, kaptanlarla primler hakkında bir görüşmem olacak. Orada Mesut’a sorarım.
  • Aziz Yıldırım iyilikten nasibini almamış bir karakter çiziyor. Cesareti varsa çıksın karşıma.

Numberone.com.tr

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio