Pazar, Ocak 23, 2022

ABD’Yİ YIKIMA UĞRATAN KASIRGA

Amerika Birleşik Devletleri’nin Louisiana eyaletinde Ida Kasırgası nedeniyle birçok yer büyük hasar gördü.

Louisiana’nın New Orleans şehrinde, kasırganın yol açtığı sel ve şiddetli rüzgarlar elektrik hatlarına zarar verdi.

Binlerce işçi elektrik hatlarını onarmak için çalışırken, yetkililer, elektrik ve su kesintileri, gıda ve gaz sorunlarının yanı sıra bunaltıcı sıcaktan etkilenen bölge halkına ücretsiz gıda sağlama konusunda çaba gösterdiklerini belirtti.

KASIRGA, GRAND ISLE KASABASINDA TOPLU YIKIMA NEDEN OLDU

New Orleans Belediye Başkanı LaToya Cantrell, kasırganın elektrik şebekelerine zarar vermesi ve şehrin karanlıkta kalması nedeniyle olası suçları önlemek için gece sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Öte yandan, pazar günü kategori 4 seviyesindeki rüzgar hızıyla Louisina vuran Ida Kasırgası Louisiana’daki Grand Isle kasabasında toplu yıkıma neden oldu.

Kasabada yaklaşık 1400 yapının yarısı ya ağır hasar gördü ya da yıkıldı.

Ana yol dün gelgit dalgalarının getirdiği kumla neredeyse tamamen kapanırken, elektrik direkleri de ciddi zarar gördü.

TENNESSEE’DE MÜZİK VE SANAT FESTİVALİ İPTAL OLDU

Tennessee eyaletinde de Ida Kasırgası ile gelen şiddetli yağmurlar nedeniyle Nashville şehrindeki Bonnaroo Müzik ve Sanat Festivali iptal edildi.

Organizatörler, festival alanlarının suyla dolması nedeniyle araba kullanmak veya kamp yapmak için güvenli olmadığını belirtti.

Her yıl düzenlenen ve bu yıl 2 Eylül’de başlaması beklenen festivalin, Nashville’in yaklaşık bir saat güneydoğusundaki Manchester’daki eski bir çiftlik alanında başlaması planlanıyordu.

Numberone.com.tr

- Reklam -

Haber

İlginizi Çekebilir