A Mili Takım’da Stefan Kuntz’un ilk yardımcısı belli oldu!

Türkiye A Milli Futbol Takımı, Şenol Güneş sonrası teknik direktörlük görevi için anlaşma sağladığı Stefan Kuntz ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. İmza töreninde yardımcısı konusuna değinilirken herhangi bir isim verilmedi. Fakat Alman Kicker Dergisi, bugün Kuntz’un yardımcısı olacak ismi açıkladı.

YARDIMCILARI MERAK EDİLİYOR 

A Milli Futbol Takımı, Şenol Güneş sonrası teknik direktörlük görevi için anlaşma sağladığı Stefan Kuntz ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. Stefan Kuntz’un yardımcılarının kimler olacağı ise merak edilen önemli noktalar arasında yer alıyor.

4 İSİMLE GÖRÜŞÜYORUZ

“4 İSİMLE GÖRÜŞÜYORUZ”

İmza töreninde yardımcılarına ilişkin açıklamalarında bulunan Kuntz, “Almanya U21 Takımı’ndaki asistanım tecrübeli bir isimdi. Kendisi Milli Takım tecrübesi olan bir oyuncuydu. Bilimsel anlamda uzman bir antrenör. Burada tabii ki A Milli Takım’da böyle bir konuya ihtiyaç yok. Bunun yerine anadili Türkçe olan bir antrenör tercih ederim. Bilimsel alanı da muhafaza edeceğiz. 4 isim var.”

“ÜLKEYİ TANIMAMIZ GEREKİYOR”

“Beraber oturup şuna karar vermemiz gerekecek. Benim desteklediğim, futbolda hakim olan bilimsel yöntemleri, Türk futboluna nasıl kazandıracağımızı çalışacağız. Ülkeyi tanımanız ve ülkenin karakterini anlamanız gerekiyor. İşte o zaman takımı geliştirmenin yolunu bulabiliriz” ifadelerini kullanmıştı.

EKİBİNİ BIRAKMAK İSTEMİYOR

EKİBİNİ BIRAKMAK İSTEMİYOR 

Alman basınından Kicker’in haberine göre, Almanya Futbol Federasyonu, Stefan Kuntz’un Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın başına geçmesine yardımcı olsa da teknik ekibini bırakmak istemiyor.

DFB: U21 TEKNİK HEYETİNİ TUTMAK İSTİYORUZ

DFB: U21 TEKNİK HEYETİNİ TUTMAK İSTİYORUZ

Konuya ilişkin konuşan Almanya Milli Takımlar Spor Direktörü Joti Chatzialexiou, “Son yıllarda olağanüstü bir iş çıkaran U21’deki teknik heyetimizin kalanını tutmak istiyoruz. Bunun için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Umuyorum ki başarılı olacağız” dedi.

KİCKER: KUNTZUN YARDIMCISI LICHTE OLACAK

KİCKER: KUNTZ’UN YARDIMCISI LICHTE OLACAK

Alman basını, gelişmeler sonrasında Kuntz’un yardımcılığı için en büyük adayın Jan-Moritz Lichte olduğunu belirtti.

SON OLARAK MAİNZ ÇALIŞTIRDI

SON OLARAK MAINZ ÇALIŞTIRDI 

Kicker Dergisi’nin haberine göre, son olarak Mainz’ı çalıştıran ve şu anda boşta olan 41 yaşındaki antrenörün Kuntz’un ekibine dahil olması bekleniyor.

BİRÇOK TAKIMDA ÇALIŞTI

BİRÇOK TAKIMDA ÇALIŞTI 

Daha önce Paderborn, St. Pauli, Leverkusen, Hannover ve Mainz’da yardımcı antrenörlük görevleri yürüten Lichte, 2020-21 sezonunun ilk bölümünde 12 maç kadar Mainz’ın teknik direktörlüğü görevini de üstlenmişti.

Numberone.com.tr

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio