Sputnik’ten Facebook hakkında hacker iddiası

Sosyal medya platformları Facebook, Instagram ve WhatsApp, dün akşam 18:40 ititbariyle erişim asorunu yaşadı. Bunun üzerine Mark Zuckerberg’in sahibi olduğu şirkete dair birçok iddia gündeme atıldı.

Sputnik haber ajansının haberine göre, Facebook kesintisi sırasında 1.5 milyar kullanıcının kişisel bilgileri, bir hacker forumunda satılıyor.

Privacy Affair’de de yer alan habere göre, söz konusu olayın, şimdiye kadar Facebook tarihinde en büyük ve en önemli bilgi sızıntısı olduğu ifade edilirken, sızıntıların internet kullanıcıların ‘siber suçlular ve kötü amaçlı reklamcılar’ tarafından küresel çapta hedef alınmasına yol açacağı belirtildi.

İddiaya göre satışa sunulan bilgiler arasında isim, e-posta adresi, telefon numarası, lokasyon ve cinsiyet yer alıyor.

Bu olayın Facebook’un çökmesinden önce gerçekleştiği öğrenildi. İki olay arasında bağlantı olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Numberone.com.tr

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio