Kalamış Yat Limanı kimin olacak: İhalede en yüksek teklifi onlar verdi

Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ’ye ait Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanı’nın özelleştirilmesi ihalesinde, Koç Holding’e ait TEK-ART Kalamış ve Fenerbahçe Marmara Turizm Tesisleri AŞ, en yüksek teklif olarak 2 milyar 531 milyon lira verdi.

Özelleştirme İdaresi’nde (ÖİB), kurumun Başkan Yardımcısı Mustafa Yılmazer başkanlığında pazarlık usulüyle gerçekleştirilen ihaleye, TEK-ART Kalamış ve Fenerbahçe Marmara Turizm Tesisleri AŞ, Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ ve Cey Ortak Girişim Grubu (Ceynak Lojistik ve Ticaret AŞ- Ceyport Terminal Lojistik ve Ticaret AŞ) katıldı.

Açık artırma sonunda en yüksek teklifi 2 milyar 531 milyon lirayla TEK-ART Kalamış ve Fenerbahçe Marmara Turizm Tesisleri AŞ verdi.

Teknik olarak ihalenin sonucu, komisyonun nihai kararının onaya sunulmasının ardından duyurulacak.

İSTANBUL’UN SON YEŞİL ALANLARINDAN BİRİYDİ

Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı’nın 40 yıl süreyle işletme hakkının verilmesi yöntemiyle özelleştirilmesine ilişkin ihale ilanı 27 Mart’ta Resmi Gazete’de yayımlanmıştı. 7 Temmuz’da yapılması planlanan ihale 21 Eylül’e ertelenmişti.

Bölge sakinlerinden oluşan Fenerbahçe-Kalamış Dayanışması, kamusal alanlarının betonlaştırılmasına karşı her gün tuttukları nöbetlerle özelleştirme kararına tepki göstermişlerdi.

Numberone.com.tr

Haber

İlginizi Çekebilir