Çırağan’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na özel resepsiyon

İstanbul Valiliği, Cumhuriyetin ilanının 98’inci yıl dönümü nedeniyle Çırağan Sarayı’nda resepsiyon düzenledi. Kutlamalar çerçevesinde düzenlenen “Cumhuriyet Terzihanesi” isimli sergide, Atatürk’ün giydiği kıyafetlerin orijinalleri yer aldı.

İstanbul Valiliği, Cumhuriyet Bayramı dolasıyla çok sayıda davetlinin katıldığı bir program düzenledi.

Çırağan Sarayı’nda gerçekleşen programın açılış konuşmasını Vali Ali Yerlikaya yaptı.

Çırağan Sarayı'nda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu

“EN BÜYÜK BAYRAMIMIZI KUTLUYORUZ”

Vali Yerlikaya, “Bugün burada bayramlaşmak için bir araya geldik. En büyük bayramımızı kutluyoruz. Cumhuriyetimizim 98’inci yıl coşkusunu ve sevincini beraberce doyasıya yaşıyoruz ve inşallah dünya durdukça da yaşamaya çalışacağız” dedi.

Çırağan Sarayı'nda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu

ATATÜRK’ÜN GİYDİĞİ KIYAFETLER SERGİLENDİ

Kutlamalar çerçevesinde “Cumhuriyet Terzihanesi” isimli bir sergi düzenlendi. Mustafa Kemal Atatürk’ün giydiği kıyafetlerin orijinalleri, katılımcıların beğenisine sunuldu.

Gazi’nin smokinlerini diken ailenin 4’üncü kuşak torunu Levon Kordonciyan tarafından hazırlanan kıyafetler görenleri hayran bıraktı.

Programda ayrıca Anadolu Ateşi dans grubu da bir gösteri düzenledi.

Numberone.com.tr

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio