The Rolling Stones videosu, robot köpek Spot ile çekildi

Geçtiğimiz yıllarda birçok kez el değiştiren ve en son Hyundai çatısı altına giren Boston Dynamics, birçok farklı yapıda robot geliştiriyor. Bu robotların ilk kez ticari olarak satışa çıkan versiyonu ise robot köpek ‘Spot’. İşte bu gelişmiş robot, uzun süredir hiç olmadığı kadar aktif durumda. Birçok şirketin bünyesinde aktif olarak görev yapan Spot, sık sık Boston Dynamics‘in dans videolarında da kendisini gösteriyor.

Dynamics, bu sefer The Rolling Stones tarafından 40 yıl önce yayınlanan ikonik ‘Tattoo You’ albümü için yukarıda izleyebileceğiniz videoyu yayımladı. Burada ‘Start Me Up’ şarkısının müzik videosu birden fazla Spot robot ile taklit edildi ve ortaya yine ilginç bir çalışma çıkmış oldu.

Burada Start Me Up şarkısının müzik videosu birden fazla Spot robot ile taklit edildi ve ortaya yine ilginç bir çalışma çıkmış oldu.

İşte o video:

Robot köpek Spot, askeri alanda da test ediliyor. Spot, geçtiğimiz aylarda Fransa ordusu tarafından askeri eğitimi sürecinde test edilmeye başlandı. Ancak Fransa ordusunun bu robotu direkt olarak Boston Dynamics’ten almadığı aktarılıyor. Geleceğin robotik savaş alanlarında askerlere yardımcı olması için şimdiden test edilen robotlar arasına giriş yapan Spot, elbette sürece henüz hazır değil. Çünkü robotun üretim amacı bu değil. Fransa ordusu robotu sadece eğitim ve potansiyel kullanım senaryoları için test ediyor. Fransa ordusunun süreçte başka robotlar / otonom savaş makineleri kullandığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Numberone.com.tr

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio