Elon Musk’tan hodri meydan: Kanıtlarlarsa satacağım!

Birleşmiş Milletler‘in (BM) Dünya Gıda Programı Direktörü David Beasley’in açıklamalarının yankıları sürüyor.

Beasley, dünyadaki açlık krizinin çözümü için ünlü milyarderler Elon Musk, Jeff Bezos ve Richard Branson’a çağrıda bulunmuş ve şu ifadelere yer vermişti:

“Servetlerinin sadece küçük bir kısmıyla dünyadaki açlık sorununu çözebilirler.”

David Beasley, ayrıca Musk’ın servetinin yalnızca yüzde 2’sini oluşturan 6 milyar dolar ile dünyadaki açlık sorunun bitebileceğini sözlerine eklemişti.

Direktör Beasley’in bu açıklamalarına Musk’tan yanıt gecikmedi. Musk, bu iddianın kanıtlanmasını istedi ve kanıtlanması durumunda milyarlarca dolar değerinde bir adım atacağını duyurdu.

Business Insider’da yer alan habere göre, Musk, bu iddianın kanıtlanması durumunda Tesla hissesini satacağını ve gelirlerini bağışlayacağını söyledi.

Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre Musk, şu anda dünyanın en zengin insanı ve serveti 300 milyar doların üzerinde olan ilk ve tek kişi.

HER ŞEY PAYPAL İLE BAŞLADI

Güney Afrika’da büyüdükten sonra Musk, 17 yaşında Kanada’ya ve ardından Kaliforniya’ya taşındı. Musk, buradaki eğitimi sırasında PayPal’i kurdu ve daha sonra 150 milyon dolar karşılığında sattı.

Elektrikli otomobil şirketi Tesla ve uzay şireketi SpaceX’in sahibi olan Musk, servetini bu şirketler ile elde etti.

Numberone.com.tr

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio