Pazartesi, Mayıs 16, 2022

Vitor Pereira için karar verildi

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, haftalardır gündemde olan teknik direktör Vitor Pereira konusuna ilişkin olarak kulüp televizyonunda açıklamalarda bulundu.

“BURAYA PARA İÇİN GELMEDİ, PEREIRA’NIN ARKASINDAYIZ”

Teknik direktör Vitor Pereira’ya güvendiklerini vurgulayan Koç, Portekizli teknik adamın sözleşmesinde tazminat maddesinin olmadığını açıkladı. Koç, Portekizli teknik adam ile ilgili olarak, “Rakibin hocası 1 sorgulanırsa Fenerbahçe’nin hocası 5 sorgulanır. Pereira, geldiği birinci gün hedef tahtasına kondu. Yabancı hocalara fazla tahammül yok. Pereira buraya para için gelmedi. Yarım kalan hikayesini bitirmeye geldi. Hala daha doğru yaptığımızı düşünüyorum. Ben hocanın arkasından iş çevirecek adam değilim. Her zaman B planının olması lazım ama şu an buna ihtiyacımız yok. Galatasaray maçının sonucu ne olursa olsun bu geçerli. O maçı kazanacağız. Olumsuz sonuçlarda radikal değişikliğe gidecek bir şeyler olacağını sanmıyorum. Hocamızın tazminatı yok. Bunu net bir şekilde söyleyeyim. Pereira’nın arkasındayız” diye konuştu.

“HOCAMIZIN ARKASINDAN İŞ ÇEVİRİP BAŞKA HOCALARLA GÖRÜŞMÜYORUZ”

Fenerbahçe’nin oyun sisteminde birkaç eksik olduğunu ve bununla ilgili olarak Pereira ile iletişim halinde olduklarını söyleyen Koç, “Hocamızın ilk günkü inancı aynen devam ediyor. Sadece bir takım arayı açtı. Oyun sistemi tartışılır. Burada birkaç eksiğimiz var. Bunu biliyorduk. 3’lü formasyon Türkiye’de çok tutmuyor. Hocamız, bu oyun sistemiyle ilgili kadroya daha uyabilecek neler yapılabileceğini planladığını söyledi. Görüşeceğiz ve işimize bakacağız. Hocamızın arkasından iş çevirip başka hocalarla görüşmüyoruz. Gazetelerde yazan her şey hurafe. Hocamızdan memnunuz. Sorunların aşılabilecek olgunlukta olduğundan şüphemiz yok. Bu şekilde devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“MESUT’UN ARTIK İŞİNE ODAKLANMASI LAZIM”

Vitor Pereira ile Mesut Özil’in arasında büyük bir sorun olmadığını vurgulayan Ali Koç, “Sezon başından beri Van Persie olayı yaratılmaya çalışılıyor. Mesut haklı olarak oynamaya aç. Aldığı süreler zaman içinde arttı. İyi bir Mesut’un yarattığı harikaları bizler de biliyoruz. Hocamızın Mesut’a karşı ön yargısı yok. Mesut dünyaya kendisini ispatlamak istiyor. Mesut’u burada herkes çok seviyor. Mesut’un da artık işine odaklanması lazım. Mesut’un ticari işlerini bir yana koyup ‘Fenerbahçe için nasıl katkı veririm’e odaklanması gerekiyor. Mesut’tan maksimum şekilde yararlanmalıyız. Basında yaratıldığı kadar büyük sorun yok. Mesut oynamadığı için mutsuz. Hoca da ‘Tüm oyuncuları nasıl en iyi şekilde kullanabilirim’i gözden geçirmeli. Talihsiz sakatlıklar yaşadık. Hangi takımın 3 kaptanı birden sakat? Burada esas olan Fenerbahçe’dir. Esas olan Fenerbahçe’nin başarısıdır. Bu bilinçle işleri yürütüyoruz” şeklinde konuştu.

“İSTİFA KONUSUNDA TARAFTARLA AYNI KANATTE DEĞİLİM”

Süper Lig’in 12’nci haftasında oynanan Yukatel Kayserispor maçında taraftarların yaptığı istifa çağrısına da değinen Başkan Ali Koç, şöyle konuştu:

“Herkesin görüşüne saygılıyız. Ancak aynı kanaatte değilim. Geldiğimizden beri hangi şartlarda bu görevi yerine getirmeye çalıştığımızı tarih yazacaktır. Mali konulara hiç girmiyorum. Taraftarlardan kendilerine şunu sormalarını istiyorum; niye Fenerbahçe’de olanlar başka camialarda olmuyor? Eski yöneticiler benzer hareketler içinde olmuyorlar? Fenerbahçeli yorumcuların yaklaşımıyla diğer takım yorumcularının yaklaşımı arasında siyahla beyaz kadar fark var. Bunun irdelenmesi gerekiyor. Başarı yakalanacaksa en önemli unsur taraftardan geçecektir.”

“SON ANA KADAR BU YARIŞIN İÇİNDE OLACAĞIZ”

Lider Trabzonspor ile aralarındaki 10 puan farkın kapanabileceğini söyleyen Ali Koç, taraftardan da destek istedi. Samimi eleştirilere her zaman kapılarının açık olduğunu ifade eden Koç, “Görev süremiz belli. Sportif ve spor dışı konularda hedeflerimiz belli. Bunlara ulaşamayacağımıza inandığımız gün bir dakika bile düşünmeden gerekeni yaparız. Taraftar hancıdır geri kalan yolcudur. Gönülden ve samimi eleştiriye boynumuz kıldan ince. Taraftarlarımızda da doğal olarak 7 sezondur yaşananların verdiği mutsuzluğu net bir şekilde anlıyorum. Bu çözüm değil. Bir Fenerbahçe taraftarının kötü giden bir maçta ‘3’ diye bağırması bize yakışmıyor. İstediğiniz kadar kızın ancak eleştiriyi maç sonuna bırakın. Bu benden çok takıma zarar verir. 10 puan kapanmayacak bir fark değil. Bu sezon olmaması için bir neden yok. Bazen tarihiniz, isminiz ve gücünüz sizi şampiyonluğa götürür. Son ana kadar bu yarışın içinde olacağız. Tek endişemiz bu tribün olaylarının devam etmesi ve bunun futbolculara zarar vermesi. Taraftarımızın desteğine ihtiyacımız var. Büyük resmi iyi görün, bu takımın şampiyon olmasını istiyorsanız havlu atmayın. Devre arasında gerekiyorsa her türlü müdahale yapılır. Fenerbahçe yükselişe geçecektir. İnanmaya devam etsinler” açıklamasında bulundu.

Numberone.com.tr

Haber

İlginizi Çekebilir