Elon Musk’ın iş görüşmesinde sorduğu soru ortaya çıktı

Milyarder iş insanı Elon Musk’ın iş görüşmelerinde adaylara sorduğu soru ortaya çıktı. 280 milyar dolarlık servete sahip olan Musk’ın adaylara yaşadıkları zorluklarla ilgili favori bir sorusu olduğu belirtildi.

Elon Musk'ın iş görüşmesinde sorduğu soru ortaya çıktı - Sayfa:1

Son 1 yılda Tesla hisselerinin yaşadığı artış ile birlikte dünyanın en zengini ünvanının sahibi olan Elon Musk’ın iş dünyasındaki başarısı üzerine araştırmalar devam ediyor.

Elon Musk'ın iş görüşmesinde sorduğu soru ortaya çıktı - Sayfa:2

Yaklaşık 280 milyar dolarlık servet sahibi olan Musk’ın iş görüşmelerine önem verdiğinin altı çizilirken, adaylarla yaptığı görüşmelerde klasik bir sorusu olduğu aktarıldı.

Elon Musk'ın iş görüşmesinde sorduğu soru ortaya çıktı - Sayfa:3

50 yaşındaki Musk’ın şirketlerine alacağı adaylarda hangi okulu bitirdikleriyle ilgilenmediği belirtilirken, “Üzerinde çalıştığın en büyük sorun neydi ve onu nasıl çözdün” sorusuna verilen cevaba göre adayları değerlendirdiği belirtildi.

Elon Musk'ın iş görüşmesinde sorduğu soru ortaya çıktı - Sayfa:4

“ÜNİVERSİTE, HATTA LİSE DİPLOMASINA GEREK YOK”

Bu soru aracılığıyla adayların yalan söyleyip söylemediğini anlayan Musk’ın üniversite diplomasına değer vermediği ve sorunlarla başa çıkma kapasitesine göre kişileri şirketlerine alarak başarıya ulaştığı vurgulandı.

Elon Musk'ın iş görüşmesinde sorduğu soru ortaya çıktı - Sayfa:5

Tesla ve SpaceX CEO’su Musk, 2014 yılında Auto Bild dergisine verdiği röportajda üniversite eğitimine değer vermediğini belirtmiş, “Herhangi bir üniversite, hatta lise diplomasına bile ihtiyaç yok” diye konuşmuştu.

Elon Musk'ın iş görüşmesinde sorduğu soru ortaya çıktı - Sayfa:6

Numberone.com.tr

15.11.2021/13:48

Haber

İlginizi Çekebilir