Harry Potter film serisinin yıldızları şimdi nerede?

2001’de beyaz perdeye yansıyan ve 8 filmlik seri boyunca hayranlarını heyecanlandırmayı başaran Harry Potter serisi 20. yılını kutlamaya hazırlanıyor. 10 yıl önce Ölüm Yadigârları-2 ile beyazperdeye veda eden serinin en azından ana kadrosunun bir araya gelmesi beklenirken oyuncuların şimdilerde neler yapıyorlar?

Son zamanlarda bu unutulmaz maceranın 20. yılı için hazırlıklar yapılırken filmin ana kadrosunun da tek seferlik bir şov için bir araya gelmesinden bahsediliyor. Şimdilerde hayranları Potterheads çetesinin son bir kez bir araya gelmesinin hayalini kurarken, oyuncu kadrosunun şu anda nerede olduğuna ve o zamandan bu yana kariyerlerinin izlediği yollara bir göz atalım:

DANIEL RADCLIFFE (HARRY POTTER)

Radcliffe, Potter filmlerindeki baş rolüyle dünyanın en çok kazanan aktörlerinden biri oldu. 2007’de tiyatro sahnesinde çıkmaya da başladı ve bir dizi filmde rol aldı; ancak hiçbiri Potter ölçeğine yakın bile olmadı.

EMMA WATSON (HERMIONE GRANGER)

Potter sonrası belki de en başarılı kariyere sahip olan Watson, gişe rekorları kıran ve bağımsız filmlerdeki rollerinin yanı sıra aktivizmiyle de öne çıktı ve bu da ona 2015 yılında Time Magazine’in dünyanın en etkili 100 kişisi arasında bir yer kazandırdı. Eleştirmenlerce beğenilen Saksı Olmanın Faydaları (Perks of Being a Wallflower), klasikleşmiş Küçük Kadınlar (Little Women) ve Güzel ve Çirkin (Beauty and the Beast) gibi yüksek hasılatlarıyla dikkat çeken filmlerde rol aldı.
Ayrıca BM, Watson’ı kadınların iyi niyet elçisi olarak atandı ve #MeToo hareketine yanıt olarak HeForShe ve Time’s Up UK’nin başlatılmasına yardımcı oldu.

RUPERT GRINT (RON WEASLEY)

Potter’ın ardından Grint, Driving Lessons ve Cherrybomb gibi az bilinen bir dizi bağımsız projede rol aldı, ancak çoğu eleştirmen tarafından ya gözden kaçırıldı ya da görmezden gelindi. Jez Butterworth’s Mojo’da sahneye çıkmasına rağmen, kariyeri beklendiği gibi gelişmedi. Hertford’da dört yılın sonunda kapattığı bir otel açtı. Potter yıllarının yoğunluğundan sonra oyunculuğu bırakmayı bile düşündüğünü açıkladı. Ancak Apple TV’de yayınlanan M Night Shyamalan’ın psikolojik gerilim dizisi Servant ile kariyerinde işler değişmeye başladı.

TOM FELTON (DRACO MALFOY)

Harry Potter sonrası en bilinen projesi 2011’deki Maymunlar Cehennemi: Başlangıç (Rise of the Planet of the Apes) oldu. Felton daha çok bağımsız projelerde rol aldı. Mini televizyon dizisi Labirent ve dönem draması Belle ile beğeniler topladı. Ayrıca hevesli bir müzisyen olan Felton birkaç EP yayınladı.

MATTHEW LEWIS (NEVILLE LONGBOTTOM)

Potter’dan sonra pek göz önünde olmasa da Senden Önce Ben’deki performansı övgüler topladı. Ripper Street ve Happy Valley de dahil olmak üzere birkaç dramada rol aldı, ancak hiçbiri Attitude dergisinin kapağındaki gömleksiz pozları kadar dikkat çekmedi.
Bir spor aşığı olan Lewis, şu anda eski futbolcu Jermaine Beckford ile “Doing a Leeds”e ev sahipliği yapıyor.

Haber

İlginizi Çekebilir