Kerem Aktürkoğlu sözleşmesini 5 yıl uzattı: Maaşı 11 katından fazla arttı

Galatasaray, Kerem Aktürkoğlu ile 5 yıllık yeni sözleşme imzalayacak. Sarı kırmızılılar, 20 milyon euro’luk serbest kalma maddesiyle yeni mukavele imzalayacak.

SÖZLEŞME 2026’YA KADAR UZADI

Sarı-kırmızılı yönetim, 23 yaşındaki futbolcunun sözleşmesini 2026’ya kadar uzatıyor. Eylül 2020’de Erzincanspor’dan bedelsiz alınan Kerem, 2 yıl içinde performansıyla büyük ses getirdi. Hem Galatasaray’ın hem de A Milli Takım’ın vazgeçilmezleri arasına giren genç futbolcunun bonservis değeri yükseldi ve yıllık maaşına da zam yapılacak.

AKTÜRKOĞLU’NUN MAAŞI 11 KATINDAN FAZLA ARTTI

Avrupa kulüplerinin radarına giren ve A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim’in “Gözbebeğimiz” dediği 23 yaşındaki oyuncunun 900 bin TL olan yıllık maaşı 10 milyon TL oldu. Ayrıca bonuslar içeren kontrata serbest kalma maddesi de konuldu: 20 milyon euro.

Kerem Aktürkoğlu’nun Milli Takım dönüşü imza atması bekleniyor. Sarı-kırmızılılar daha önce iç transferde Taylan Antalyalı, Luyindama ve İsmail Çipe ile sözleşme yenilemişti.

Numberone.com.tr

18.11.2021/11:12

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio