Moda Ödülleri’nde ünlüler geçidi yaşandı

İlk kez 1989’da düzenlenen Moda Ödülleri, bu yıl da görkemli bir gece yaşadı. Törende birbirinden ünlü isimler şıklık yarışına girerken üstün başarı ödülünü kucaklayan Tommy Hilfiger öne çıktı. Hilfiger’e ödülü Kris Jenner takdim etti.

2016 yılına kadar İngiliz Moda Ödülleri olarak bilinen tören, moda sektörüne etkileyici katkılarda bulunanları öne çıkarmak amacıyla ilk kez 1989 yılında düzenlendi.

Londra’da endüstrinin en başarılı isimlerinin onurlandırıldığı geceye bu yıl da ünlüler akın etti. Yıldızlarla dolu etkinlik Pazartesi günü Londra’daki Royal Albert Hall’da gerçekleşti.

Etkinlikte, Idris Elba, kanserle yıllarca gizli bir savaş veren ve pazar günü 41 yaşında hayatını kaybeden tasarımcı Virgil Abloh’u saygıyla selamladı. Tommy Hilfiger, Kris Jenner’ın tasarımcıya Üstün Başarı Ödülü’nü vermesiyle, gecenin en çok rağbet gören ödüllerinden birini evine götürdü. Süper model Naomi Campbell da Hilfiger’ın galibiyetini kutlamak için hazırdı.

GECEYE KONUK OLANLAR

59 yaşındaki Demi Moore, Royal Albert Hall’daki 2021 Moda Ödülleri’ne geniş siyah pelerinli, vücudu saran pullu bir elbiseyle geldi.

Kate Beckinsale ise çarpıcı mücevher detaylarıyla tamamlanan dekolteli siyah bir elbise ile geceye katılmayı tercih etti.

40 yaşındaki Brezilyalı model Adriana Lima da beyaz taşlı iki parçalı elbisesiyle oldukça çarpıcı görünüyordu.

29 yaşındaki Charli XCX, yıldızlarla dolu partide dikkatleri üzerine çekmeyi başardı ve yıldızın büstünde kesik detaylarla gösterişli payetli bir elbise vardı.

Törende Elon Musk’ın model annesi Maye Musk da çarpıcı kırmızı elbisesiyle yer aldı.

Beckham çiftinin oğlu gibi Jude Law ve Sadie Frost’un kızı Iris Law da törendeydi. Law, dikkat çeken elbisesiyle göz kamaştırdı.

Pazartesi günü halıda yürüyen ilk yıldızlardan biri ise TikTok fenomeni Addison Rae oldu.

Kris Jenner, havalı anne kimliğini elbise tercihi ile yine kanıtladı.

Mutlu evli çift Priyanka Chopra ve Nick Jonas, törenden önce bir gösteri sergilediler.

Ayrıca, tamamen siyah görünümleriyle büyüleyen Romeo Beckham, Paul Mescal imzalı ceketle dikkat çekti.

VIRGIL ABLOH UNUTULMADI

Idris Elba, Maya Angelou’nun Büyük Ağaçlar Düştüğünde şarkısını okuyarak Virgil Abloh’u anmak için sahneye çıktı. Abloh, Louis Vuitton’un ilk siyahi sanat yönetmeni olarak tarih yazmış ve kanserle yıllarca süren gizli bir savaşın ardından pazar günü 41 yaşında hayatını kaybetmişti.

Louis Vuitton yönetici direktörü Bernault Arnault yaptığı açıklamada, “Hepimiz bu korkunç haber karşısında şok olduk, Virgil sadece dahi bir tasarımcı, vizyoner değildi, aynı zamanda güzel bir ruha ve büyük bir bilgeliğe sahip bir adamdı” dedi.

Abloh’un tasarımları, Kim Kardashian, Kanye West, Hailey Bieber ve kız kardeşler Bella ve Gigi Hadid gibi moda dünyasının en büyük isimleri tarafından desteklendi.

İtalyan moda tasarımcısı Donatella Versace de pazar günü Abloh’u anmak için birçok ünlünün arasındaydı. Versace, Instagram’da “Virgil, kelimelerim tükendi. Dünya bir moda süperstarını kaybetti. Bir yenilikçi. Tarih kitapları için bir yaratıcı. Bu trajik günde tüm sevdiklerini düşünüyorum.” paylaşımında bulundu.

30 Eylül 1980’de Chicago’da doğan birinci nesil Ganalı-Amerikalı Abloh, Rockford, Illinois’de büyüdü. Tasarımcı olarak resmi bir eğitimi olmamasına rağmen, terzi olan annesinden pek çok şey öğrendi. 2003 yılında mühendislikten mezun olduğu gün, Kanye West ile tanıştı ve o zamanki menajeri John Monopoly ile görüşmeye gitti. Kısa süre sonra yaratıcı ekibinin bir üyesi oldu.

Abloh moda kariyerine 2009 yılında West ile birlikte İtalya’nın Roma kentinde Fendi için staj yaptığında başladı. 2010’da Abloh, West’in yaratıcı içerik ajansı Donda’nın yaratıcı direktörü oldu.

GECEYE DAMGA VURAN ÖDÜLLER

 • Yılın Tasarımcısı: Dior Men ve Fendi için Kim Jones
  Demi Moore ve Tom Daley tarafından sunuldu.
 • Bağımsız İngiliz Markası: Simone Rocha için Simone Rocha
  Griff tarafından sunuldu.
 • Değişim Liderleri: Çevre, insan ve yaratıcılık kategorileri altında moda endüstrisinde olumlu değişim yaratan 15 tasarımcı, marka, yaratıcı ve birey..
  Priyanka Chopra Jonas’ın sunumuyla gerçekleşti.
 • Üstün Başarı Ödülü: Tommy Hilfiger
  Kris Jenner ve Law Roach tarafından sunuldu
 • Öncü Ödülü: Gucci için Alessandro Michele
  Sinead Burke tarafından verildi.

Numberone.com.tr

01.12.2021/11:05

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio