Perşembe, Temmuz 7, 2022

Dünyanın konuştuğu olayı Alec Baldwin gözyaşları içinde anlattı: Tetiği ben çekmedim

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) çekilen film esnasında Görüntü Yönetmeni Halyna Hutchins’in ölümüne neden olan silah kazasıyla ilgili ilk defa röportaj veren aktör Alec Baldwin, gözyaşları içerisinde silahın tetiğini kendisinin çekmediğini söyledi.

Ünlü aktör Alec Baldwin, 21 Ekim’deki olaydan sonra ilk defa verdiği röportajda, ABC televizyonunda, Hutchins’i öldüren kurşunu kendisinin sıktığını kabul etmediğini belirtti.

“TETİĞİ BEN ÇEKMEDİM”

New Meksiko eyaletindeki çekimler sırasında yaşanan kazayla ilgili George Stephanopoulos’un sorularını cevaplarken gözyaşlarını tutamayan Baldwin, “Tetiği ben çekmedim. Asla kimseye silah doğrultup tetiği çekmem.” dedi.

“GERÇEK DEĞİLMİŞ GİBİ…”

Bugün tamamı yayınlanacak röportajın tanıtım videosunda, gerçek bir merminin sette ve silahın içinde ne işi olduğunu bilmediğini ifade eden Baldwin, “Hala inanmakta zorluk çekiyorum. Yaşananlar bana gerçek değilmiş gibi geliyor.” diye konuştu.

Daha önce Amerikan basınına yansıyan haberlerde, aktör Baldwin’in ateşlediği silahın, çekimde kullanılmak üzere yardımcı yönetmen Dave Halls tarafından verildiği kaydedilmişti.

 Baldwin, George Stephanopoulos'un sorularını cevaplarken gözyaşlarını tutamadı.

Halls’ın, Baldwin’e bir silah uzatarak “güvenli” diye seslendiği, ifadesinde silahta gerçek mermi olduğunu bilmediğini söylediği mahkeme kayıtlarına yansımıştı.

Aktör Alec Baldwin, 21 Ekim’de New Mexico eyaletinde “Rust” isimli filmin çekimleri sırasında kullandığı silahla 42 yaşındaki Görüntü Yönetmeni Halyna Hutchins’in ölümüne neden olmuş, aynı olayda 48 yaşındaki Yönetmen Joel Souza da omzundan yaralanmıştı.

Numberone.com.tr
02.12.2021/10:05

Haber

İlginizi Çekebilir