2021’de Spotify’da en çok dinlenen isimler belli oldu

Spotify’ın beklenen listesi açıklandı. Akış verilerinin yıllık dökümü olan Spotify 2021 Wrapped’e göre, akış dünyasının en’leri belli oldu.

Bu yıl Olivia Rodrigo, Spotify’a damga vururken K-Pop grubu BTS’nin de en çok dinlenenler arasında yer alması dikkat çekti.

Bu yıl 9,1 milyardan fazla dinlenme ile Bad Bunny ise, Taylor Swift’i geride bırakarak liste başına yerleşti. Bad Bunny’i sırasıyla BTS, Drake ve Justin Bieber izledi.

Bad Bunny…

Ancak dünyanın en çok dinlenen şarkısı, Olivia Rodrigo’nun “drivers license” adlı hit şarkısı oldu. Şarkı yıl içinde o kadar hit oldu ki Rodrigo, Beyaz Saray’a bile davet edilmişti. 1,1 milyardan fazla dinlenme ile ilk sırada yer alan şarkıyı bu yılın bir diğer hiti olan Lil Nas X’in “MONTERO (Call Me By Your Name)”i takip etti.

MÜZİK DÜNYASINDA RODRIGO RÜZGARI

Olivia Rodrigo…

Rodrigo’nun gördüğü tek başarı bu değil. Rodrigo’nun bir diğer hiti “good 4 u” da yılın en çok dinlenen dördüncü şarkısı ve “SOUR” albümü dünyanın en çok dinlenen albümü oldu.

Dünyada En Çok Dinlenen Sanatçılar:

Bad Bunny
Taylor Swift
BTS
Drake
Justin Bieber

Dünyada En Çok Dinlenen Şarkılar

“drivers license” – Olivia Rodrigo
“MONTERO (Call Me By Your Name)” – Lil Nas X
“STAY” (with Justin Bieber) – The Kid LAROI
“good 4 u” – Olivia Rodrigo
“Levitating” (feat. DaBaby) – Dua Lipa

Dünyada En Çok Dinlenen Albümler

SOUR, Olivia Rodrigo
“Future Nostalgia,” Dua Lipa
“Justice,” Justin Bieber
“=,” Ed Sheeran
“Planet Her,” Doja Cat

Numberone.com.tr

03.12.2021/10:19

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio