CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dövizin nasıl düşeceğini açıkladı, sandık çağrısı yaptı

Dolar ve eurodaki rekor yükseliş sonrası piyasalardaki yangınla ilgili hem siyaset hem de ekonomi dünyasından peş peşe açıklamalar geliyor. Dün İSO ve TOBB Başkanları da bir açıklama yapmış, acil önlem alınması istenmişti. Kayseri Ticaret Odası ve Kayseri Sanayi Odası’ne bir ziyaret gerçekleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dolar ve euroyu düşürecek formülü açıkladı ve çağrı yaptı.
Dövizin nasıl düşeceğini açıkladı. Kayseri'de konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dolar ve euronun nasıl düşeceğini açıkladı, sandık çağrısı yaptı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri Ticaret Odası (KTO) ve Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) ziyaretlerinin ardından yaptığı açıklamada, “84 milyona saygı duyuyorlarsa bir an önce seçim sandığını milletin önüne getirsinler. Sandık geldiği andan itibaren döviz de düşer. Bunu bilmelerini isterim” dedi.

Belediye Başkanları Çalıştayı için Kayseri’ye gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, KTO Başkanı Ömer Gülsoy ve KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci’yi ziyaret etti.

KAYSO önünde basın açıklaması yapan Kılıçdaroğlu, seçim çağrısını yineleyerek, “Ekonomideki gelişmeleri hem Ticaret Odası hem de Sanayi Odası yetkilileri ile görüştük. Dün de TÜSİAD Genel Başkanı’nı aramıştım. Ekonomik gidiş pek parlak değil. Ciddi bir sorun var. Döviz kontrol edilemiyor. Dolar kontrol edilemiyor. Hükümet büyük bir kayıtsızlık içinde. Türkiye’nin yönetilmediğini ve savrulduğunu görüyoruz” dedi.

Kılıçdaroğlu, “Dün gelişen olaylar toplumdaki kaygıyı had safhaya çıkardı. Yapılması gereken, eğer ülkeyi yönetenler ülkeyi seviyorlarsa insanlara saygı duyuyorlarsa ticaret erbabına, sanayiciye saygı duyuyorlarsa çiftçiye, esnafa saygı duyuyorlarsa kısacası 84 milyona saygı duyuyorlarsa bir an önce seçim sandığını milletin önüne getirsinler. Emin olun, sandık geldiği andan itibaren döviz de düşer. Bunu bilmelerini isterim. Türkiye’nin daha büyük sıkıntılara girmeye zamanı da tahammülü de yoktur. Doğru değildir. İşsizliğin geldiği noktaya bakın. Dolayısıyla bu atmosfer Türkiye’yi daha kötüye götürür” diye konuştu.

 

Kırılgan ekonomi istemediklerini vurgulayan CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Daha güçlü bir Türkiye istiyoruz. Daha güçlü bir Türkiye’nin yolu da milletin iradesine başvurmaktır. Milletten hiç kimse korkmasın. Millet bizim milletimiz. Onun sağduyusuna güvensin. Vatandaşımız oyunu kullanacaktır. Kendileri çok güzel şeyler yaptıklarına inanıyorlarsa, öyle söylüyorlar, o zaman neden korkuyorlar? Neden çekiniyorlar? Sandığı getirsinler, 5 yıl daha yetki alsınlar, ülkeyi yönetsinler. Eğer vatandaş güvenmiyorsa değiştirecektir. Daha güzel bir Türkiye’ye ihtiyacımız var. Daha huzurlu bir Türkiye’ye ihtiyacımız var. Bunun yapılması lazım ve önünün açılması lazım. Bunun yolu demokrasidir. Baskıyla terörle Türkiye’nin önünü kesmek, demokrasinin önünü kesmek doğru değildir. En büyük arzumuz budur. Bir an önce seçim. Sandığın, milletin önüne getirilmesi lazım” diye konuştu.

Numberone.com.tr

 

 

Haber

İlginizi Çekebilir