Ünlü sanatçı Tarkan’dan Enes Kara paylaşımı. İsyan etti

Ünlü şarkıcı Tarkan, ailesinin zoruyla kaldığı cemaat yurdundaki baskıdan ve gelecek kaygısından şikayet ederek hayatına son veren tıp öğrencisi Enes Kara ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Tarkan, tarikat ve cemaatlere isyan etti, “Ne yazık ki Enes Kara’nın durumunda olup korku içinde, baskı altında yaşayan, yaşam sevincini ve umudunu kaybetmiş, çaresiz binlerce genç var ülkemizde” dedi.
Ünlü sanatçı Tarkan’dan intihar eden Elazığ Tıp Fakültesi öğrencisi ‘Enes Kara’ için paylaşım geldi... Tarkan, tarikat ve cemaatlere isyan etti: Bağnaz ve yobaz zihniyetlerin sömürüsü…

Ailesinin zoruyla kaldığı cemaat yurdundaki baskıdan şikayet ederek, hayatına son veren tıp öğrencisi Enes Kara, video mesajının yanı sıra notta bıraktı. Kara’nın sözleri yürekleri dağladı.

“BAĞNAZ VE YOBAZ ZİHNİYETLERİN SÖMÜRÜLERİ…”

Şarkıcı Tarkan, Enes Kara ile ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Tarkan, şu ifadeleri kullandı:

Enes Kara’nın intihara sürüklenip hayatına son vermesine ne kadar üzüldüğümü anlatamam.

Ne yazık ki Enes Kara’nın durumunda olup korku içinde, baskı altında yaşayan, yaşam sevincini ve umudunu kaybetmiş, çaresiz binlerce genç var ülkemizde.

Ey analar babalar! İş işten geçmeden çocuklarınızın duygu ve düşüncelerine hassasiyetle, sevgiyle kulak verin, koşulsuzca yanlarında olun.

Özgür iradelerine, istek ve seçimlerine saygı duyun. Önceliğimiz onların mutluluğu olmalıdır. Yaşadıkları hayat onların hayatıdır. Çocuklarınız ne sizin malınızdır ne de size aittir.

Onlar, biz anne babalar vesilesiyle dünyaya gelmiş özgür ruhlardır. Çocuklarınızın ışığını söndürmek yerine bırakın o ışıkla aydınlatsınlar yüreklerimizi.

Unutmayınız ki asli görevimiz çocuklarımızı korumak, kollamaktır. Bağnaz ve yobaz zihniyetlerin sömürülerine hizmet ettirmek değildir.

İşte Tarkan’ın o sözleri:

 

Numberone.com.tr

Haber

İlginizi Çekebilir