Novak Djokovic’in aşı inadı rekordan edecek!

Aşı karşıtlığı nedeniyle Avustralya turnuvasında oynamayacak olan tenisçi Novak Djokovic’in diğer turnuvalara kabul edilme şansı da zayıfladı. Bu durum, tarihe geçmesi için kazanması gereken kupalara veda etmesi anlamına geliyor.

ÖMÜRLÜK KAYIP

Avustralya Açık turnuvasına COVID-19 aşısı olmadığı için kabul edilmeyen dünyanın 1 numaralı raketi Novak Djokovic’in (34) kariyeri tehlikede. Ayrıcalık talep ederek Avustralya’ya girmek isteyen ancak belgeleri kabul edilmeyen tenisçinin ülkeye adım atması, vize kurallarını ihlal ettiği için üç yıl yasaklandı. Bu durumda, üç yıl boyunca turnuvada yer alamayacak.

 

SONUN BAŞLANGICI OLABİLİR

Sahip olduğu 20 Grand Slam kupasının dokuzunu Avustralya’da kazanan Djokovic için bu karar yıkıcı oldu. Yaşı da ilerlediği için üç yıl tenisçi için çok büyük bir kayıp. Ayrıca bu Djokovic için sonun başlangıcı olabilir. Çünkü Fransa’da oynanacak Roland Garros’ta da da aşı olmadığı takdirde kabul edilemeyecek.

 

21'İNCİ KUPA HAYALİ

ABD Açık’taki geleceği ise belirsiz. İngiltere’deki Wimbledon turnuvasında henüz bir engeli yok. Ancak bu şartlarda tarihe geçme şansı büyük ölçüde zayıfladı. Djokovic, ile İsviçreli raket Roger Federer (40) ve İspanyol raket Rafael Nadal’ın (35) eşit kupası var. Federer, sakatlığı nedeniyle Avustralya’da yarışmıyor. Bu da Djokovic için büyük bir avantajdı. Avustralya’ya katılıp 21’inci kupasını kazansaydı iki rakibini de geride bırakmış olacaktı.

 

Haber

İlginizi Çekebilir