Metaverse’te ilk düğün: Babasının ruhu da katılacak

Metaverse ile ilgili ilginç haberler gelmeye devam ediyor. Dünyanın gündemine biranda oturan Metaverse çılgınlığı Hindistanlı çift tarafından ilk düğününü gerçekleştirecek. Haryy Potter konseptiyle dünya evine girmeyi planlayan çiftin düğününe yaklaşık 2 bin kişi katılacak. Düğüne katılacaklar listesinde Hindistanlı ilginç kişilerde var. Metaverse nedir?

Hindistan’da Tamil Nadu eyaletinde koronavirüs salgını sebebiyle tedbirler alınmaya devam ediyor.

Metaverse’te hazırladıkları düğün için kendilerine geleneksel Hint gelinliği ve damatlığı hazırlayan çift, düğün teması için ise Harry Potter filmini tercih etti.

Twitter ve Instagram üzerinden yakınlarına düğün davetiyesi gönderen Padmavathi, 2 bin kişinin düğüne katılacaklarını, 5 bin kişininde katılma ihtimalinin olduğunu ifade etti.

Padmavathi’nin vermiş olduğu ropörtajda “Zoom üzerinden evlenen çiftler olduğunu biliyorum ama ben Metaverse’de düğün yaparak daha fazlasını yapmak istedim. Bu sayede Hindistanlılara Metaverse’ü daha iyi tanıtmak istedim” ifadelerini kullandı.

Hindistan Teknoloji Enstitüsü’nde proje araştırmacısı olarak görev yapan Padmavathi, davetlilere Metaverse’deki düğüne nasıl katılabileceklerine dair bir YouTube videosu da hazırladı.

Davetliler arasında vefat eden babasının ruhu da var’

Damat Padmavathi, “Babası için bir avatar yarattım böylelikle onu da misafirlerimiz arasında karşılayacağız. Nişanlım için oldukça duygusal bir an olacak” dedi.

Bu düğünü eleştirenlerde oldu. Düğün etkinlikleri düzenleyen Rashi Organizasyon’un direktörü Ranjeev Jain:

“Fikir hiçbir şekilde Hindistan geleneklerine göre değil. Bir düğün böyle mi kutlanır? Orada gerçek insanlar veya insan teması olmadan mı? Bu bir süreliğine moda haline gelebilir ama fazla uzun sürmez.” ifadelerini kullandı.
Numberone.com.tr

Haber

İlginizi Çekebilir