Mesut en iyisini ortaya koyamadı

“Bu sene lig bitti gibi bir düşüncede değiliz. Üç kulvarda da iddialıyız. Bence Mesut en iyisini ortaya koyamadı. Tedavisinden sonra daha iyi olacaktır. Biraz daha sorumluluk alması şart”

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, önemli eksiklere rağmen Antalya kampının takım açısından verimli geçtiğini belirtirken sezon sonuna kadar şampiyonluk şanslarını zorlayacaklarını dile getirdi. Kartal, “Taraftarlarımızın doğal olarak ‘Olmayacak mı?‘ hissi var. Ancak ne benim ne oyuncularımın, Biz havlu attık, lig bitti. Bu sene gittiği yere kadar gitsin’ gibi bir düşüncesi yok. Ben iddialı olduğum için buraya geldim, oyuncularımız da iddialı oldukları için burada. Taraftarımız merak etmesin. 3 kulvarda da iddiamız var. Fenerbahçe, her zaman sonuna kadar savaşır” ifadelerini kullandı. Futbolun uzun vadeli yatırımlar isteyen bir alan olduğunu vurgulayan Kartal, “Ancak biz en kısa sürede en iyi verimi alabilmek için çalışacağız” diye konuştu.

ORTA SAHAYA IKI YÖNLÜ BIR OYUNCU OLABILIR
Orta saha konusuna da değinen 60 yaşındaki çalıştırıcı, şunları söyledi: “Gustavo düzeldi. Mert Hakan sakat, Meyer, Crespo, Sosa ve Zajc var. 3 günde 1 maç oynayacağız. Bu yeter mi yetmez mi, düşünüyorum. Oraya belki daha iki yönlü 6-8 gibi bir oyuncu olabilir gibi ancak imkân meselesi. Bence Mesut en iyisini ortaya koyamadı. Tedavisinden sonra çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Dünya çapında bir oyuncu. Takımda kaliteli büyük futbolcuların her zaman olması lazım. Onların da biraz daha sorumluluk alması şart. Türkiye ligi sert bir lig, kolay bir lig değil. Muhammed Gümüşkaya ve Burak Kapacak’a da teklifler var. Ancak yerlerine adam almadan bu oyuncuları veremeyiz.”

OYUNCULAR ÇOK MUTLU MEYVESİNİ ALACAĞIZ
Futbolcularıyla olan ilişkisinden de bahseden İsmail Kartal, hepsiyle çok iyi anlaştığını söyledi. Kartal, “Şu an geldiğimiz noktada, geri bildirimler çok olumlu. Oyuncularımla arkadaş gibi konuşuyorum. Her şeyim çok açık ve net. Onlar da benim ruhumu çabuk hissetti. Ayırt etmeden herkesle aynı mesafedeyim. Bundan dolayı çok mutlular. Bütün uğraşım; savaşan, mücadele eden takım ruhunu ortaya çıkamaya yönelik. Buradaki çalışmaların meyvelerini alacağımızı düşünüyorum” dedi.

GUSTAVO TAKIMDAN AYRI ÇALIŞTI
Antalya’da kamp yapan Fenerbahçe günün ilk idmanını salonda gerçekleştirdi. Luiz Gustavo tedbir amaçlı takımdan ayrı özel program dahilinde çalıştı. Filip Novak ise günü tedavi ile geçirdi. Serdar Aziz ve İrfan Can Kaveci de günü bireysel antrenmanla tamamladı.

BAŞAKŞEHİR BİLETLERİ SATIŞTA
F.BAHÇE’NIN cumartesi günü Başakşehir ile evinde oynayacağı maçın biletleri bugünden itibaren yüksek divan kurulu, kongre ve temsilci üyelerine yönelik olarak satışa çıkarılacak. Genel satış ise çarşamba günü başlayacak. Bilet fiyatları 70 ila 450 TL arasında değişiyor.

 

Numberone.com.tr

Haber

İlginizi Çekebilir