Diyarbakır’ın tarihi mekanlarında Dosso Dossi Fashion Show rüzgarı esti

Moda etkinliği Dosso Dossi Fashion Show’un dijital platformlarda yayınlanacak yeni defilesinin çekimleri Diyarbakır’da yapıldı. 

Türkiye’nin en büyük moda etkinliklerini gerçekleştiren Dosso Dossi Fashion Show, Doğubayazıt ve Kapadokya’nın ardından bu kez Diyarbakır’da moda rüzgarı estirdi. Diyarbakır’ın tarihi ve turistik bölgeleri arasında yer alan On Gözlü Köprü, Cemil Paşa Konağı ve Keçi Burcu’nda gerçekleştirilen çekimlerde ünlü mankenler görev aldı.

Mankenler, tarihi On Gözlü Köprü’de boy gösterdi. Köprünün yanı sıra Cemil Paşa Konağı ve Keçi Burcu’nda da defile ve çekimler yapıldı. Aralarında Tülin Şahin, Demet Şener, Zeynep Sever Demirel, Buse İskenderoğlu, Dilara Korkmaz, Cemrenaz Turhan, Şira Sahilli, Deren Talu, Derin Talu ve Madelein Sarıkabadayı’nın da olduğu 25 manken, koreograf Yasin Soy eşliğinde gerçekleştirilen çekimlerde görev aldı.

Diyarbakır ın tarihi mekanlarında defile düzenlendi #1

Diyarbakır 50 ülke televizyonunda tanıtılacak

Ülkenin en güzel köşelerinden biri olan Diyarbakır’ın tarihi ve turistik güzelliklerini moda aracılığıyla dünyaya göstermeyi planladıklarını kaydeden Eraslan, yaptıkları çalışmanın şehrin tanıtımına ve ticari kalkınmasına destek olacağına inandıklarını belirtti.

Defile çekimlerinin yaklaşık 50 ülke televizyonlarında gösterileceğini dile getiren Eraslan, şöyle konuştu:

“Sadece bir moda etkinliği değiliz”

“Sadece bir moda etkinliği değiliz, aynı zamanda ülkemizi dünyaya tanıtan organizasyonuz. Diyarbakır’ın güzelliklerini ve tarihi özelliklerini gösteren bir sunum niteliğinde çekim yapıyoruz. Bunun bir sosyal sorumluluk olarak adlandırıyoruz.

Diyarbakır ın tarihi mekanlarında defile düzenlendi #2

“Diyarbakır görülmeye değer bir yer”

Çünkü firmamız milyonlarca insana ulaşabilen büyülü bir gücü kullanıyor. Modanın gücünü kullanıyor ve biz bunu bir misyon olarak görüyoruz. Moda kültürel sanatsal etkinliktir. Diyarbakır görülmeye değer bir yer. Doğubayazıtlıyım. Önceki defilemizi orada gerçekleştirdik. İlgi duyulan bir defile olmuştu.

O defilenin ardından yine memleketim diye adlandırabileceğim Diyarbakır’da da aynı etkiyi yaratmak istiyorum. Valimiz Münir Karaloğlu’na ev sahiplikleri için teşekkürlerimi sunuyorum.”

Diyarbakır ın tarihi mekanlarında defile düzenlendi #3

Şener: Ülkemizin güzelliklerini ne kadar çok insana gösterirsek…

Manken Demet Şener ise Diyarbakır’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kentte ilk defa geldiğini ve mutlu olduğunu anlatan Şener, “Böyle bir projenin içinde bulunmaktan gurur duyuyorum. Bu projenin nerelere gittiğini ve ne şekilde ülkemizi tanıttığını da çok iyi bildiğim için bu beni daha da mutlu ediyor. O yüzden ne kadar insana ulaşırsak ülkemizin güzelliklerini ne kadar çok insana gösterirsek bizler o kadar mutlu oluruz.” dedi.

Diyarbakır ın tarihi mekanlarında defile düzenlendi #4

Şahin: Burada olmak çok güzel

Manken Tülin Şahin de birkaç kez Diyarbakır’a geldiğini ve her seferinde aynı sıcaklık ve güzellik ile karşılaştığını anlattı.

Şahin, “Çok teşekkür ediyorum herkese. Etkinlikle modanın, turizmin ve Türkiye’nin güzelliğini ve gücünü hepsini bir araya koyup bütün dünyaya sunuyorlar. Burada olmak çok güzel.” ifadelerini kullandı.

Diyarbakır ın tarihi mekanlarında defile düzenlendi #5
Diyarbakır ın tarihi mekanlarında defile düzenlendi #6
Diyarbakır ın tarihi mekanlarında defile düzenlendi #7
Diyarbakır ın tarihi mekanlarında defile düzenlendi #8
Diyarbakır ın tarihi mekanlarında defile düzenlendi #9
Diyarbakır ın tarihi mekanlarında defile düzenlendi #10
Diyarbakır ın tarihi mekanlarında defile düzenlendi #11
Diyarbakır ın tarihi mekanlarında defile düzenlendi #12
Diyarbakır ın tarihi mekanlarında defile düzenlendi #13
 
Diyarbakır ın tarihi mekanlarında defile düzenlendi #15
Diyarbakır ın tarihi mekanlarında defile düzenlendi #16
Diyarbakır ın tarihi mekanlarında defile düzenlendi #17

 

Numberone.com.tr

Haber

İlginizi Çekebilir