Yerli otomobil TOGG geri sayımı başlattı

Yerli otomobil TOGG büyük bir merakla bekleniyor. Fabrikası Bursa‘da olan TOGG için geri sayım başladı. TOGG’un üretimi için çalışmalar tüm hızıyla sürerken Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu‘ndan açıklama geldi.

Hisarcıklıoğlu, “Allah nasip ederse 29 Ekim’de Sayın Cumhurbaşkanımızın elleri ile fabrikanın açılışını gerçekleştireceğiz. TOGG, 2023’ün ilk üç ayında inşallah banttan inerek trafiğe çıkmış olur” dedi.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Tosya Sanayi ve Ticaret Odasının yeni hizmet binasının açılış törenine katılarak kritik açıklamalarda bulundu.

Törenin ardından konuşan Hisarcıklıoğlu, yerli otomobil ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

2023 yılının ilk üç ayında otomobilin banttan inerek trafiğe çıkacağını söyleyen Hisarcıklıoğlu, “Allah nasip ederse 29 Ekim’de Sayın Cumhurbaşkanımızın elleri ile fabrikanın açılışını gerçekleştireceğiz. 2023’ün ilk üç ayında inşallah banttan inerek trafiğe çıkmış olur’’ dedi.

SAMSUN’A GİDECEK

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, beraberindeki yönetim kurulu ile birlikte 18 Mayıs’ta yeni hizmet binasını açmak için Samsun’a gidecek.

TOBB yönetim kurulu toplantısı da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Samsun’da yapılacak.

Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Başkan Yardımcısı Salih Zeki Murzioğlu, “Oda/borsa hizmet binamızın açılışı TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun teşrifleriyle gerçekleştirilecek. Açılışın ardından ise Sayın Başkanımız Hisarcıklıoğlu, meclis salonunda gerçekleştireceğimiz ‘Üreten Samsun’un Yıldızları’ ödül törenimize katılacak. Tüm hemşehrilerimizi 18 Mart günü saat 18.00’de yapacağımız açılışımıza davet ediyorum” sözlerini kullandı.

Açılışta Samsunluları büyük bir sürprizin beklediğini dile getiren Murzioğlu, dün şunları söyledi:

“Açılış günü ülkemizin gururu olan yerli ve milli otomobilimiz Togg da Anadolu’da ilk kez Samsunlu hemşehrilerimizle buluşacak. Halkımız yerli ve milli elektrikli aracımız Togg’u yakından görme fırsatı bulabilecekler. Togg’un başarılı CEO’su Sayın Mehmet Gürcan Karakaş da 19 Mayıs Perşembe günü saat 13.30’da odamız meclis salonunda ‘Bir Otomobilden Daha Fazlası’ temalı konferans verecek.”

 

Numberone.com.tr

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio