Ali Koç’tan Mesut Özil İtirafı!

Fenerbahçe gündemi hakkında çok çarpıcı açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç; Mesut Özil, Ozan Tufan, Jorge Jesus ve İsmail Kartal hakkında önemli ifadeler kullandı. Koç ayrıca takımdaki yıldız futbolcu için “Müthiş bir çocuk. Onu tutamayacağımızı bilerek almıştık ama onu inşallah tutabiliriz” diyerek transfer sinyali verdi.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, sarı-lacivertli takımda göreve geldiği süreç, Aziz Yıldırım, Mesut Özil ve teknik direktör konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Sarı-lacivertli kulübün başkanı, “Mesut Özil affedilecek mi” sorusunu yanıtladı. Ali Koç, yeni teknik direktörü pazartesi açıklayacaklarını duyurdu.

“Seçim gününe dönseniz, bir daha aday olur musunuz” sorusuna Ali Koç, “Bazen kazanınca kaybedersin, bazen kaybedince kazanırsın. O güne dönsek, bir sene daha beklerdim. Kulübün içindeki sıkıntılı durum, çok daha su üzerine çıkardı” cevabı verdi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Aziz Yıldırım’la ilgili çok konuşmak istemediğini dile getirdi. Ali Koç, “Aziz Yıldırım konusuna girmek istemiyorum. Beraber çok yayına çıkmak istedim, olmadı. Beraber müthiş mücadele verdik. Başka kulüplerin başına bu olay gelse, Fenerbahçe gibi ayakta duramazlardı. Ameliyatında not bile yollamamam, durumun ne kadar acı olduğunu gösteriyor” diye konuştu.

“Mesut Özil affedilecek mi” sorusuna Ali Koç, “Mesut Özil’in kendisiyle konuşmadık, menajeriyle bugün konuştuk. İki taraf için de hayırlısını istiyoruz bunu da istişarelerle belirleyeceğiz. 2023’te şampiyonluktan başka hedefimiz yok. Bugün olsa Mesut’u yine alırdım” diye cevap verdi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Jorge Jesus’la ilgili, “Jesus’tan daha önemli soru, Fenerbahçe teknik direktörü kim olacak? Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında şampiyon olmaktan başka derdimiz yok” dedi.

Ali Koç itiraf etti Elimizde tutamayacağımızı bildiğimiz halde transfer ettik

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, teknik direktörlük göreviyle ilgili İsmail Kartal’ın geliş sürecini anlattı. Ali Koç, “İsmail hoca göreve kayıtsız şartsız geldi. Para pul konuşmadı. Gelecek sezon üst düzey ve dünya çapında tanınan bir hoca aradığımızı, bunlardan birinin Joachim Löw olabileceğini açıkça masaya koyduk. İsmail hoca bir saniye dahi demotive olmadı. Onun sayesinde camia tekrar kenetlendi. İsmail hoca her şeyden önemlisi takım ruhunu inşa etti. Samandıra’yı anahtar teslim verdik, verimli hale getirdi. 2.2 puan ortalaması yakaladı. Şapka çıkarılır. Kendisine müteşekkirim” diye konuştu.

Ali Koç itiraf etti Elimizde tutamayacağımızı bildiğimiz halde transfer ettik

Sarı-lacivertlilerin sezon başında kadrosuna kattığı Miguel Crespo ve Diego Rossi’yle ilgili konuşan Ali Koç, “Crespo’yu nereden buldunuz dendi, Crespo şimdi taraftarın en sevdiği oyunculardan biri oldu. Rossi geldi, şimdi Rossi’nin çok talibi var. Bilhassa Güney Amerika’dan” ifadelerini kullandı.

Ali Koç itiraf etti Elimizde tutamayacağımızı bildiğimiz halde transfer ettik

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç teknik direktörlük görevi için iki aday kaldığını, “Bizim çalışabileceğimiz iki tane hocamız var. Biri doğal olarak İsmail hoca, biri de Jorge Jesus. Biz kimi seçersek seçelim taraftarımız yine mutsuz olacaklar. Acelemiz yok. Pazartesiye kadar açıklayacağız. Bu sezona çok erken başlayacağız, 13-14’ü gibi başlamamız lazım” sözleriyle açıkladı.

Ali Koç itiraf etti Elimizde tutamayacağımızı bildiğimiz halde transfer ettik

Kim Min Jae‘nin ayrılık durumuna ilişkin gelen soruya Ali Koç, “Kim’in gitmesine dair somut bir şey yok. Kazanacağımız inandığım bir kadroda bir sene daha kalır, Dünya Kupası’nı geçirir. Müthiş bir çocuk. Onu tutamayacağımızı bilerek almıştık ama onu inşallah tutabiliriz” cevabını verdi.

Ali Koç itiraf etti Elimizde tutamayacağımızı bildiğimiz halde transfer ettik

Mert Hakan Yandaş için CSKA Moskova’dan resmi transfer teklifi almadığını belirten Ali Koç, “CSKA Moskova, Mert Hakan için resmi teklif yapmadı ama bir hafta önce faks yolladı. Mert Hakan’ın karakteri ve takım içinde gördüğü vaziyeti, futbolu kadar önemli. Kontratlı oyuncumuzu menajer pazarlıyorsa bunun hakkında gerekli girişimleri de yapacağız. İki hocamız da 12-13 kişi var ki bunlar takımda kalmalı diyor, Mert Hakan içlerinde” diye konuştu.

Ali Koç itiraf etti Elimizde tutamayacağımızı bildiğimiz halde transfer ettik

Alex de Souza‘nın Fenerbahçe’ye bir gün profesyonel olarak geri dönmesi üzerine sorulan soruya Ali Koç, “Alex de Souza, teknik direktörlük kıvamına gelirse, geri döner. Gheorghe Hagi örneği var, ama Hagi olmadı” şeklinde yanıt verdi.

Ali Koç itiraf etti Elimizde tutamayacağımızı bildiğimiz halde transfer ettik

Altay Bayındır‘la yeni sözleşme imzalanması konusunda konuşan Ali Koç, “Altay Bayındır, Fenerbahçe’de kalacak. Her kulübe Altay gibi sporcular nasip olsun” dedi. Luis Suarez ve Alexander Sörloth, fiyatları aynı, şartları aynı! Hangisini istersiniz” sorusunu Ali Koç, “Açlığı ve yaşından dolayı Sörloth’u seçerim. Almanya’da istenilen gibi olmamış. Leipzig ile konuştuk. 12-16 Milyon Euro bonservisi var. Artık kiralık gitmek istemez” diye cevapladı

Ali Koç itiraf etti Elimizde tutamayacağımızı bildiğimiz halde transfer ettik

Fenerbahçe Başkanı, Anthony Nwakaeme‘yle ilgili, “Nwakaeme yaşlı ama Allah var, Trabzonspor’a transfer olduğundan beri verilen parayı hak etti. Türk futboluna renk kattı” diye konuştu. Edinson Cavani’nin Fenerbahçe’ye önerildiğini dile getiren Ali Koç, “Manchester United’da 34 yaşında (Edinson Cavani) bir oyuncu var, 6 milyon 700 bin euro maaşı var, ister misiniz, dediler. Maaşından bir kısmını isteriz dedim” ifadelerini kullandı.

Ali Koç itiraf etti Elimizde tutamayacağımızı bildiğimiz halde transfer ettik

Bu transfer döneminde en fazla 4 ya da 5 transfer yapacaklarını belirten Ali Koç, Ozan Tufan‘la ilgili bu sezon Beşiktaş’ın bir talebinin olmadığını açıkladı. Ali Koç, Jorge Jesus’la kendisinin yer aldığı fotoğrafla ilgili, “Jorge Jesus ile sadece yemek yemedik. Ciddi bir planlama var. Jorge Jesus ile anlaşmadık. Adam Portekiz’de yaşıyor, İspanya’ya mı gideyim? Adam orada yaşıyor. Joachim Löw’e de gittik görüştük. Karar veremedi, hocalığa dönüp dönememe konusunda karar vermedi” diye konuştu.

 

Numberone.com.tr

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio