Atiye zirveye yerleşti

Şarkıcı Atiye, Türkiye’nin ilk fusion pop albümü “Deli İşi“yle yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

Mikslarj etiketiyle yayınlanan çalışma, iki haftada Apple Music ve Spotify albüm listelerinin zirvesine yerleşti. Şarkıcı, ‘Kendime Not’ isimli trap pop parçasının son bölümündeki rap performansıyla dinleyicilerini şaşırtmıştı.

Atiye, kariyeri ve hayatı ile merak edilmeye devam ediliyor. Türkiye’de 2006 yılında ün kazanmaya başlayan Atiye, Grammy ödül törenine katılan ilk Türk sanatçı olma niteliğine sahiptir. Peki, Atiye kimdir, kaç yaşında, evli mi?
İşte, o isim hakkında detaylı bilgiler

Deniz Atiye Yılmaz 22 Kasım 1988’de Almanya’da dünyaya geldi. 2006’de çıkış şarkısı “Don’t Think” ile Türkiye’de ün kazandı. Grammy Ödül Törenine katılan ilk Türk şarkıcıdır. 2011 MTV Avrupa Müzik Ödülleri’ni kazanarak Avrupa’nın en iyi Türk sanatçısı seçilmiştir.

2007’de ilk stüdyo albümü Gözyaşlarım’ı yayınladı. O zamanlar “Atiye Deniz” adı ile kendini duyurdu. Albümde hem İngilizce hem de Türkçe sözlü şarkılara yer veren Atiye, çıkış şarkısı “Don’t Think” ile internette kısa zaman içerisinde popüler oldu. Bu şarkısıyla 2007 yılında düzenlenen Kral Türkiye Müzik Ödülleri “En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı” ödülünü aldı. Atiye, ana dili Türkçenin yanı sıra iyi derecede Felemenkçe'(Hollandaca), Fransızca, Almanca, İngilizce ve İspanyolca bilmektedir.

ATİYE NERELİ?

Annesi Hollandalı olan Atiye, 22 Kasım 1988’de Almanya’nın Bremen şehrinde doğdu. Annesi Hollandalı, Baba tarafından Antakya’lı olan Atiye, Arap asıllıdır. Küçük yaşlarda piyano ve dans derslerine başladı. 8 yaşında Almanya’dan Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı, burada altı ay yaşadıktan sonra İzmir’e yerleşti. İzmir’den Almanya’ya geri dönüşü öncesi bir yıl Hollanda CKE okulunda sanat eğitimi alan Atiye, Bremen’de şan derslerine başladı. Almanya’da lise eğitimini tamamlayan sanatçı 2008 yılında Türkiye’ye geri dönüş yaptı. Atiye, ses eğitimini İzmir Devlet Opera ve Balesi Şan Pedagogu Bariton Aşkın Metiner ile sürdürmektedir.

ATİYE EVLİ Mİ?

Atiye, 2018 yılında ünlü prodüktör ve müzik yönetmeni olan Erol Sebebci ile birlikte Almanya’da evlenmiştir. 2019 yılında Almanya’da Ferah Feza adında bir kızı dünyaya gelmiştir.

Numberone.com.tr

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio