Tom Cruise’lu “Top Gun: Maverick” rekora doymuyor

Ünlü oyuncu Tom Cruise’un merakla beklenen devam filmi “Top Gun: Maverick”, bu hafta sonu 16 milyar TL’yi (1 milyar Dolar) aşarak küresel gişede etkileyici bir dönüm noktasına daha ulaştı.

Haziran ayında vizyona giren “Top Gun: Maverick”, küresel gişede kırdığı rekorla, Tom Cruise’un kariyerinin en yüksek hasılat yapan filmi oldu.

Tom Cruise’lu “Top Gun: Maverick” rekora doymuyor

1986 tarihli “Top Gun”ın devamı olan “Top Gun: Maverick”, 59 yaşındaki aktörün en başarılı filmi olmasının yanı sıra, sinemalarda gösterime girip sadece 31 gün sonra bu nadir kritere ulaşan 2022’nin ilk filmi oldu.

Tom Cruise’lu “Top Gun: Maverick” rekora doymuyor

Bu bilet satışlarıyla film, Marvel’ın süper kahraman filmi “Doctor Strange in the Multiverse of Madness”ı (943 milyon Dolar), küresel gişede yılın en yüksek hasılat yapan filmi olarak tahttan indirdi.

Numberone.com.tr

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio