Top Gun: Maverick, Titanik’in rekorunu kırdı

36 yıl sonra sinemaya dönen Top Gun: Maverick, vizyondaki 11. haftasında rekor kırmaya devam ediyor. Bu hafta 7 milyon dolar ile gişede 6. sırada olan Tom Cruise filmi, toplamda 662.5 milyon dolarla Titanic’in yerli hasılat rekorunu geride bırakarak tarihe geçti.

Bugüne kadar; Tom Cruise‘un kariyer açılış rekorunu, Paramount Pictures‘ın açılış rakamını, tüm zamanların en yüksek ikinci hafta gişe hasılatını, Anma Günü’nün en yüksek hasılat rakamını geride bırakan ve 2022’in en çok izlenen filmi olan Top Gun: Maverick rekorlarına bir yenisini daha ekledi.

1986 yapımı Top Gun’ın devam hikâyesi olan Top Gun: Maverick, gişe açısından sinema tarihinin en önemli filmleri arasında gösterilen Titanik’i geçmeyi başardı. Vizyonda olduğu 11. haftada ABD’de 662.5 milyon dolar hasılat elde eden film, 659 milyonluk yerel gişe rekorunu tarihe gömdü ve tüm zamanların en yüksek 7. gişe rakamına ulaştı.

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio