Oscar’lı oyuncudan heykel sergisi

Hollywood yıldızı Brad Pitt, oyunculuk kariyerinin yanı sıra heykeltıraş kimliğiyle ilk sergisini Finlandiya’da açtı. Ünlü oyuncuya ait dokuz eser 15 Ocak’a kadar görülebilecek.

ABD’li aktör Brad Pitt’in eserleri, Finlandiya’nın güney kenti Tampere’de yer alan Sara Hilden Sanat Müzesi’nde görücüye çıktı. 58 yaşındaki Oscar’lı oyuncunun ilk heykeli olan, 2017 yapımı “House A Go Go” isimli eseri de sergideki parçalar arasında. Öte yandan müzenin “Biz” isimli sergisinde Pitt’in dokuz eseri dışında müzisyen Nick Cave ve sanatçı Thomas Houseago’nun yapıtları da yer alıyor.

Brad Pitt’in, eski eşi Angelina Jolie ile çalkantılı boşanma sürecinin ardından 2017’de heykel sanatıyla ilgilenmeye başladığı biliniyor. Pitt daha önce heykele ilgisine dair, “Bu; kendimi yansıtmamla, kendime karşı acımasız derecede dürüst olmak ve yanıldığım anları hesaba katmakla ilgili” demişti.

Numberone.com.tr

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio