Otomobil fiyatları uçsa da Clio heyecanlandırdı

Otomobil fiyatları döviz fiyatlarının yükselmesi, enflasyondaki rekor artış sonrasında aldı başını gitti. Otomobil almak isteyenler merakla ÖTV indirimini beklerken Renault Clio ile ilgili bir haber otomobil piyasasını heyecanlandırdı.

Otomobil sektöründeki dev isimlerden biri olan Renault, satışların düştüğü bölgelerde yeni bir stratejiyi hayata geçirmeye hazırlanıyor.  Son dönemde otomobil satışlarının önemli oranda düştüğünü söyleyebiliriz. Bu durum hem Türkiye, hem de global pazar için geçerli.

Genele baktığımızda, artan fiyatlardan ötürü satışlar durma noktasına gelmiş durumda. Elbette Türkiye’deki satışların düşmesinde ÖTV’de yapılacak olan indirim beklentisi de önemli bir rol oynuyor.

Otomobil satın almayı düşünen pek çok kişi bu planını seçim sonrasına ertelemiş durumda. Genele baktığımızda ise en ucuz otomobilin bile yaklaşık olarak 400 bin TL’ye satıldığını görüyoruz. O da Egea ve Clio.

Numberone.com.tr

 

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio