Savaştan kaçan Ukraynalı ailenin imdadına müzik efsanesi Rod Stewart koştu

Rod Stewart, Ukrayna’daki savaştan kaçıp İngiltere’ye gelen yedi kişilik bir aileye yardım eli uzattı. Ünlü müzisyen, bir yıl boyunca ailenin kirasını ve faturasını ödemeye söz verdi.

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırıları devam ederken Ukrayna’dan kaçışlar da sürüyor. Pek çok Ukraynalı mülteci savaş şiddetini artırırken farklı ülkelere kaçmaya çalışarak kendilerine yeni bir hayat kurmaya çalışıyor.

Rod Stewart da savaştan kaçan ailelerden birine yardım elini uzatmaya karar verdi. Efsanevi İngiliz şarkıcı; Rostyslav ve Olena çifti ile çocukları Taras, Kostya, Roman, Mariia ve Dymtro için Berkshire’da bir ev bularak Birleşik Krallık’ta yeni bir hayata başlamalarına yardımcı oldu.

Şarkıcı, genellikle yardımlarını sessiz tuttuğunu, ancak bu defa halka açıklayarak başkalarına da ilham verebileceğini umduğunu söyledi.

The Mirror’ın haberine göre Stewart, İngiltere’ye parasız gelen ve tek kelime İngilizce bilmeyen aileyle kısa süre önce tanıştı. Sir Stewart gazeteye şunları söyledi: “Kapıdan girdim ve hepsi Ukrayna ulusal kostümü içinde güzelce giyinmiş bir şekilde geldiler. Bana bir fincan çay yaptılar ve bir sürü bisküvi ve çikolata yedik. Gerçekten harikaydı.”

SAVAŞ BAŞLADIĞINDAN BERİ YARDIMLARINI SÜRDÜRÜYOR

Stewart, iki mülteciye de iş sağladığını ve ikinci bir aileye daha yardım edebilmek için başka bir ev satın almayı düşündüğünü söyledi. Ünlü müzisyen karısı Penny ile haberlerde ortaya çıkan dehşeti görmeye başladıklarından beri bir şeyler yapmak istediklerini söyledi: “Kelimeler ne izlediğimizi tarif edemez.”

Stewart, şubat ayında Ukrayna’nın işgalinden kısa bir süre sonra, mülteciler için malzemelerle dolu üç kamyonu finanse etti ve aynı araçları kullanarak 16 kişinin Berlin’de güvenli bir yere geçmesini sağladı. Yolculuğa kendisinin çıkmak istediğini, ancak buna karşı uyarıldığını ve bunun yerini, yeğenleri Warren ve Gavin’e ve diğer altı gönüllüye bıraktığını söyledi.

Numberone.com.tr

Haber

İlginizi Çekebilir