Johnny Depp’ten hayranına jest! ‘Kaptan Jack Sparrow’ karakterine büründü

ABD’li aktör Johnny Depp ile 2015’te evlenip 2017’de boşandığı meslektaşı Amber Heard’ün birbirini iftirayla suçladığı davanın aylar önce sona ermesinin ardından; hukuk savaşından zaferle çıkan Depp’in ikonik karakter ‘Kaptan Jack Sparrow’u canlandırmak üzere tekrar ‘Karayip Korsanları’ serisine döneceği iddia edilmişti.

Konuyla ilgili aktörün sözcüsünden açıklama da gecikmemişti. Yaşananların ardından ünlü ismin geçtiğimiz gün bir hayranı için sevilen karakterine büründüğü anlar, kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturdu.

2011 yılında birlikte rol aldıkları ‘The Rum Diary‘ filminin setinde tanıştığı ve yaklaşık iki yıl süren evliliğin ardından olaylı bir şekilde boşanmıştı. Amber Heard ile karalama davaları henüz bir karara bağlanmadan önce, kendisi hakkında ortaya atılan ‘şiddet’ ve ‘cinsel istismar’ iddiaları nedeniyle ‘Karayip Korsanları’ serisinden çıkarıldığını söyleyen Johnny Depp ile ilgili serinin yapımcısı Jerry Bruckheimer’dan açıklama gelmişti.

Ünlü yapımcı, ‘Kaptan Jack Sparrow’ karakterini canlandıran Depp’in seriye devam etmesinin pek mümkün olmadığını belirterek, “Gelecek henüz belirsiz” şeklinde konuşmuştu.

“YENİ İSİMLER ARIYORUZ”

‘Karayip Korsanları’nın altıncı filmini çekmeye hazırlanan Jerry Bruckheimer, seriye dahil edebileceği yeni isimler aradığını da açıklamıştı. Filme Avusturalyalı oyuncu Margot Robbie’nin katılabileceğinin sinyallerini veren Bruckheimer, senaryo geliştirme aşamasında olduklarını belirtmişti.

HAYRANLARINDAN İMZA KAMPANYASI

Depp’in hayranları ise oyuncunun seriye dönmesi için imza kampanyası başlatmıştı. Ünlü aktörün sevenleri, 500 bin imza hedefine ulaşmaya çalışıyordu ve kampanyaya yapılan yorumlar arasında ‘Johnny Depp’in yeri doldurulamaz’ ve ‘Johnny Depp için adalet’ gibi ifadeler bulunuyordu.

MİLYONLARCA DOLAR TAZMİNAT ÖDEYECEK

Aktörün kariyerindeki çalkalanmaların ardından; Depp’in, eski eşi Heard ile birbirlerine karşılıklı olarak açtıkları milyon dolarlık dava, 1 Haziran’da sonuçlandı.

Oy birliğiyle alınan kararda, Jüri Heard’ün eski eşi Depp’e iftira attığına ve Heard’ün Depp’e 10 milyon dolar cezai tazminata ek olarak, aktörü zararlarını karşılamak için de ekstra 5 milyon dolar telafi edici tazminat ödemesi gerektiğine karar verdi. Ancak sonrasında bu rakam, 5 milyon dolardan Virgina eyaletinin bu tür tazminatlar için sınırı olan 350 bine düşürüldü.

Jüri, Herad’ün de Depp’in avukatı üzerinden karalandığına ilişkin suçlamadan birini kabul ederek, Depp’in Heard’e 2 milyon dolar tazminat ödemesine karar verdi.

‘301 MİLYON DOLARLIK ANLAŞMA’ İDDİASI

Davanın sonuçlanmasından birkaç hafta sonra Poptopic‘e konuşan bir kaynak; Disney‘in ünlü aktör ilişkilerini düzeltmekle ilgilendiğini ve yakın zamanda ünlü isme ulaştıklarını açıkladı:

Disney, Johnny’nin Amber’a açtığı davanın başlamasından önce aktöre ulaştı ve ‘Karayip Korsanları’ serisine bir ya da iki film için dönmek isteyip istemeyeceğini sordu. Size söyleyebileceğim şey, stüdyonun Jack Sparrow hakkında bir film için şimdiden taslak hazırladığı. Bu yüzden Johnny’nin onları affedeceği ve ikonik karakter olarak geri döneceği konusunda çok umutlular.

Kaynak ayrıca, şirketin Depp’i geri döndürmek için ‘301 milyon dolarlık bir anlaşma’ üzerinde çalıştığını ve iyi niyet göstergesi olarak aktörün seçeceği bir hayır kurumuna ‘büyük bir bağış’ yapacağını da bildirdi.

SÖZCÜSÜ AÇIKLADI

Bu iddiaların ardından, Johnny Depp’in sözcüsü Fox News Digital’e konuşarak, aktörün ‘Karayip Korsanları’ serisinde ‘Kaptan Jack Sparrow’ rolünü yeniden canlandırmak için herhangi bir görüşmede bulunmadığını söyledi.

‘KAPTAN JACK SPARROW’ OLDU

Tüm bunların ardından Johnny Depp, Christine Kelly adlı bir hayranıyla sohbet ederken en sevilen karakterine bürünerek, Kelly’yi şaşırttı. 59 yaşındaki ‘Karayip Korsanları’ yıldızı; tüm dünyada sevilen, ikonik ‘Kaptan Jack Sparrow’ gibi konuşmaya başlarken; hayranları tarafından videoya çekilerek TikTok’ta paylaşıldı.

Yayınlanan bir habere göre; videonun başlarında normal bir şekilde sohbet ettiği görülen Depp, sonrasında hayranının ricası üzerine karaktere girip, Sparrow’un yaptığı gibi kelimeleri ağzında yuvarlayarak konuşmaya başlıyor ve filmlerde Jack’in sevdiği bilinen alkollü bir içecekten bahsediyor.

İKONİK KARAKTERİ EN SON 2017’DE CANLANDIRDI

Depp, Disney tarafından projeden çıkarılmadan önce, en son 2017 yapımı ‘Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı’ filminde sempatik korsanı canlandırmıştı.

Olaylı davadaki duruşmalardan birinde, aktöre yapılan çapraz sorgusu sırasında Heard’ün avukatı Ben Rottenborn; ünlü isme, “Disney size 300 milyon dolar ve bir milyon alpaka ile gelseydi bile, bu dünyadaki hiçbir şey geri dönüp Disney ile bir ‘Karayip Korsanları’ filminde çalışmanızı sağlayamazdı, değil mi?” diye sormuştu. Depp ise, avukatın sorusuna “Bu doğru” şeklinde yanıt vermişti.

Aktör, daha sonra kendi avukatı Camille Vasquez tarafından yapılan sorgulama sırasında Disney tarafından ihanete uğradığını hissettiğini söylemişti.

Numberone.com.tr

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio