Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 84. yıl dönümü…

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, 10 Kasım 1938’de Dolmabahçe Sarayı’nda saat 09.00’u 5 geçe hayata gözlerini yumdu. Bugün Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 84. yıl dönümü…  

Yaklaşık 20 yıl önce, Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün hayata veda ettiği Dolmabahçe Sarayı hizasından başlayarak Ortaköy’e uzanan ağaçlı yolda açılan Atatürk Açık Hava Sergisi, yenileniyor.

ATAM DOLMABAHÇE’DE konsepti ile yenilenen açık hava sergisi 1927-1938 yıllarını kapsıyor ve Mustafa Kemal Paşa ve İstanbul teması üzerinden kurgulanıyor. Seçki kronolojik şekilde planlanırken; Dumlupınardan (1927den) Ata’ya son veda (1938e) uzanan bir hikâyeyi temel alacak.

Ulusu yokluktan, yıkımdan, cahillikten kurtarmaya ömrünü vefa etmiş büyük lider Mustafa Kemal Atatürk’ü Number1 ailesi olarak sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz.

Numberone.com.tr

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio