Elon Musk, Twitter’da en fazla takipçiye sahip kişi olacak

Sosyal medya analistleri, Elon Musk’ın 17 Ocak’ta Twitter’ın bir numaralı sosyal medya fenomeni olmasını öngörüyor.

Elon Musk‘ın Twitter hesabı halihazırda 120 milyon takipçiyle eski ABD Başkanı Obama’nın hesabının (130 milyon) ardından en çok takip edilen ikinci hesap. Sosyal medya analiz şirketi Social Blade‘ten istatistikçiler, Musk’ın takipçi sayısının Twitter‘ı satın aldığından beri arttığını söylüyor. Daha önce sosyal medya endüstrisinde, platformun CEO’sunun aynı zamanda en çok takip edilen kişi olduğu bir durum gerçekleşmemişti.

Elon Musk, Twitter'da en fazla takipçiye sahip kişi olacak

GÜNDE 270 BİN YENİ TAKİPÇİ

Elon Musk’ın Twitter’daki popülaritesi her geçen gün önlenemez şekilde artıyor. Social Blade’e göre geçtiğimiz 12 ayda, Musk günde 268 bin 03 takipçi kazandı. Kaybettiği takipçi sayısı ise günde sadece beşti.
Twitter’dan toplu işten atmanın yapıldığı 12 Kasım günü Musk 200 bin takipçi kaybetti. Aynı gün takipçi de kazandı tabii ancak takibi bırakan sayısı daha fazlaydı. Sosyal medya yorumcusu Matt Navarra, “Musk şu an, Twitter’ın ana karakteri. Platformun ana influencerının CEO olmasının bir bakıma avantajları var çünkü bu durum onu insanlar için ulaşılabilir kılıyor” dedi.

Numberone.com.tr

Haber

İlginizi Çekebilir