Will Smith tokat skandalından sonra ilk kez kırmızı halıda

Bu yıl 94’üncü kez düzenlenen Oscar ödül törenine; Will Smith’in eşi Jada Pinkett Smith’in saçlarıyla ilgili espri yapan Chris Rock’a attığı tokat damga vurmuştu. Dünya gündemine oturan skandal sonrası Smith özür dilese de, aldığı tepkilere bir faydası olmamıştı. ABD’li aktör, yaşananların ardından yeni çıkacak olan filmi için ilk kez kırmızı halıda yürüdü.

Will Smith, ‘King Richard’ filmindeki rolüyle ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülünü aldığı 94’üncü Oscar Ödül Töreni‘ne tokat skandalıyla damga vurmuştu. Rock, Smith’in eşi Jada Pinkett Smith‘in Alopesi hastalığı nedeniyle saçlarını kazıtmasıyla ilgili “Jada seni seviyorum, ‘G.I. Jane 2’yi sabırsızlıkla bekliyorum” şeklinde espri yapmıştı. Bunun üzerine Smith, oldukça sinirlenmişti. Ünlü aktör, şakalar üzerine sahneye çıkıp, Chirs Rock’a tokat atmış ve “Karımın adını ağzına alma!” demişti.

‘DAVRANIŞIM KABUL EDİLEMEZDİ’

Tokat skandalıyla ilgili Will Smith‘ten beklenen hamle, geçtiğimiz haftalarda gelmişti. Instagram ve YouTube hesaplarında paylaştığı altı dakikalık videoda pişmanlığını dile getiren oyuncu, bazı soruları cevaplamıştı. Oscar’daki ödül konuşması sırasında neden Chris Rock’tan özür dilemediğiyle ilgili bir soruya Will Smith, “O an benim için her şey bulanıktı” cevabını vermiş ve şöyle devam etmişti:

“Chris’e ulaştım ve bana gelen mesaj, henüz konuşmaya hazır olmadığı ve hazır olduğunda bana ulaşacağını söyledi. Chris, senden özür dilerim. Davranışım kabul edilemezdi ve ne zaman konuşmaya hazır olursan buradayım. O an fark etmediğim şeylerden biri de bu hareketin ne kadar insanı kırabileceğiydi. Bu yüzden Chris’in annesinden özür dilemek istiyorum. Tüm ailesinden, özellikle Tony Rock’tan özür dilemek istiyorum. Tony ile harika bir ilişkimiz vardı, o benim adamımdı. Ve bu arkadaşlık artık muhtemelen onarılamaz.”

Will Smith tokat skandalından sonra ilk kez kırmızı halıda

‘FİLME EMEK VERENLER BENİM YÜZÜMDEN CEZALANDIRILMAMALI’

Ünlü oyuncu, geçtiğimiz günlerde ise başrolünde yer aldığı ‘Emancipation‘ filmi hakkında konuşmak için Trevor Noah’nın programına konuk olmuştu.

Antoine Fuqua‘nın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin, Oscar yarışında güçlü bir aday olduğu konuşulurken Smith’in tokat hadisesi yeniden gündeme gelmişti. Smith, insanların filmi izleyip izlememe konusunda kararsız kalmasını anlayışla karşıladığını ama filme emek veren çalışanların kendisi yüzünden cezalandırılmamasını umduğunu söylemişti.

O geceyle ilgili konuşan Smith, “Tahmin edebileceğin gibi korkunçtu. Tüm kontrolümü kaybettim. O gece bir şeyler yaşıyordum. Bu tabii ki davranışımı haklı çıkarmıyor. Aklımda birçok şey vardı. Attığım tokat, babasının annesini dövmesini izleyen küçük bir çocuk gibiydi. Böyle biri olmak istemem” ifadelerini kullanmıştı.

AİLESİYLE POZ VERDİ

Tüm bunların ardından Will Smith, gecesi yeni filmi ‘Emancipation’ın Los Angeles galası için; Oscar sunucusu Chris Rock‘a attığı tokattan sekiz ay sonra kırmızı halıya büyük bir dönüş yaptı.

54 yaşındaki oyuncunun eşi Jada Pinkett Smith ve çocukları Trey, Willow ve Jaden’ın da aralarında bulunduğu ünlü ailesi, gösterimde kendisine destek olmak için aktörün yanındaydı.

Hollywood yıldızı, eşi ve çocuklarıyla objektiflere neşeli bir şekilde poz verdi. Ünlü ismin, eşi Jada’yı kafasından öptüğü anlar da kameralara böyle yansıdı.

Will Smith tokat skandalından sonra ilk kez kırmızı halıda - Resim : 2

10 YIL BOYUNCA MEN EDİLDİ

Öte yandan törene damga vuran olaydan sonra düşük bir profil gösteren Will Smith, 10 yıl boyunca Oscar galalarından ve diğer Akademi etkinliklerinden de men edilmişti. Chris Rock’a ise tekrar Oscar’larda sunuculuk yapması teklif edilmiş, ancak komedyen bunu reddetmişti.

Numberone.com.tr

Haber

İlginizi Çekebilir