Atatürk’ün restore edilmiş yeni görüntüleri ortaya çıktı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün arşivden çıkan ve restore edilmiş yeni görüntüleri sosyal medyada büyük beğeni topladı. Görüntülerde Atatürk İran Şahına bakanları tanıtıyor. Görüntülerde Başbakan İsmet İnönü de yer alıyor.

Türkiye Cumhuriyeti‘nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk‘ün arşivden çıkan ve restore edilmiş yeni görüntüleri ortaya çıktı.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 1934 yılında İran Şahına devlet bakanlarını tanıttığı görüntüler sosyal medyada büyük ilgiyle izlendi.

Ulu önder Atatürk, İran Şahına önce TBMM Başkanını takdim ederken sonrasında Başbakan İsmet İnönü ve bakanları takdim etti.

Görüntülerde, Atatürk’ün, İran Şahının elini tutarak yönlendirmesi de dikkat çeken ayrıntılar arasında yer alırken zamanın ötesinde olan şık giyimi ve nezaketi de izleyenleri hayran bıraktı.

Numberone.com.tr

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio