En şanslı kan grubu açıklandı

Kan grupları üzerine Londra’da gerçekleştirilen bir araştırma oldukça ilginç sonuçların ortaya çıkmasını sağladı. Kan gruplarıyla, hastalıkların bağlantılarına ilişkin kapsamlı bir araştırma düzenlenirken aynı zamanda en sağlıklı kan grubu da ortaya çıktı. İşte A, B, AB ve 0 kan gruplarına dair bilinen bilinmeyen tüm detaylar…

İngiltere‘de düzenlenen bir araştırma kan gruplarına ilişkin oldukça farklı ve önemli detayları gün yüzüne çıkardı. Yapılan araştırmada kan gruplarının hastalıklarla olan bağlantılarına ilişkin önemli detaylar ortaya çıkarken aynı zamanda hastalıkların pek çok sebebinin kan gruplarıyla alakalı olabileceği üzerine gidildi.

Tansiyon, bulaşıcı hastalıklar, kanser, şeker hastalığı olmak üzere pek çok hastalığın kan gruplarıyla bağlantılarına ilişkin kapsamlı bir araştırma düzenlenirken yeni bir bilgi de ortaya çıktı. Kan grubunun belirleyici özelliğinin aktive olmasını sağlayan CVT bileşeninin aynı zamanda beyinde kan pıhtılaşmasını tetikleyen bir durum olduğu ortaya çıktı.

882 kişi üzerine gerçekleştirilen araştırmada AB kan grubuna sahip olan kişilerin CVT riskinin diğer kan gruplarına oranla 5,6 kat daha fazla olduğu aktarılırken, 0 kan grubuna sahip kişilerde bu oranın yarı yarıya olduğu ortaya çıktı.

Yapılan araştırmalar sonucunda AB kan grubuna sahip kişilerin kalp hastalığına yakalanma oranlarının yüzde 23 daha fazla olduğu ortaya çıkarken B kan grubuna sahip kişilerin 0 grubuna kıyasla yüzde 11 daha fazla olduğu ortaya çıkan bilgiler arasında yer alıyor.

0 kan grubuna sahip kişilerin hava kirliliği ve çevresel faktörlere karşın çok daha dirençli bir yapıya sahip olduğu ortaya çıkarken aynı zamanda kalp krizi gibi hastalıklara karşı ihtimallerin çok daha düşük olduğu belirlenmiştir.

Kan gruplarına ilişkin deney ve araştırmalar tam manasıyla netlik kazanmamakla birlikte araştırmalar ve konuya ilişkin geliştirmeler devam ediyor.

Numberone.com.tr

Haber

İlginizi Çekebilir