Uzmanlar analiz etti! Messi neden durdurulamıyor?

Arjantinli süper yıldız Lionel Messi neden durdurulamıyor? Kendinden 15 yaş küçük ve 15 cm daha uzun olan Gvardiol ve diğerleri Messi’nin denklemini çözemiyor. Topu aldığında müthiş bir hıza ulaşan Messi ardından bir anda yavaşlıyor. Gvardiol bu özelliklere sahip olduğunu düşünüyor. Ancak Messi kusursuz bir bilek ve kalça hareketiyle içeri dönüyor. Gvardiol fiziksel üstünlüğüne rağmen onu durduramıyor. Messi çok kolay bir şekilde topu Alvarez‘e bırakıyor.

Barcelona’da çalışan antrenör Robert Moreno, “O Matrix gibi karakterin vücudunu hareket ettirdiği ve tüm mermilerin yavaş gittiği sahne gibi oynuyor Messi” diyor.

Mbappe ile Messi arasında karşılaştırma yapan Moreno, “Mbappe‘yi bekleyebilir ve durdurmaya çalışabilirsiniz. Ama Messi’nin ne yapacağını bilmiyorsun. hızlı ve durdurması imkansız” ifadelerini kullandı.

Kazanılması gereken tüm kupaları kazanan belki de yapılması en zor şeyleri çok kolaymış gibi gösteren Lionel Messi, hayatımızın son 20 yıllık kısmına damgasını vurdu. Attığı goller, oyuna bakışı, vizyonu ve zekasıyla herkesi büyüleyen Messi neden bu kadar kusursuz ve özel? Belki de onu en iyi Hırvatistan ile oynadıkları yarı final maçında Gvardiol karşısında yaptıklarıyla anlatabiliriz. Bu yazıda Messi kendiden 15 yaş küçük ve 15 cm daha uzun olan Gvardiol karşısında fiziksel dezavantajlarına rağmen patlayıcı bir tempoya, yüksek hızda bükülebilen ayaklara ve dönebilen kalçalara sahip olmanın sırrını anlatalım…

Messi’nin şimdilerden dünyanın en iyi genç stoperi Gvardiol‘e aslında kendisinde nelerin eksik olduğunu gösterdiği anları anlatarak başlayalım. Topu aldığında müthiş bir hıza ulaşan Messi ardından bir anda yavaşlıyor. Gvardiol bu özelliklere sahip olduğunu düşünüyor. Ancak Messi kusursuz bir bilek ve kalça hareketiyle içeri dönüyor. Gvardiol fiziksel üstünlüğüne rağmen onu durduramıyor. Ve Messi çok kolay bir şekilde topu Alvarez‘e bırakıyor.

Dünyanın önde gelen liglerine atletizm koçu olarak danışmanlık veren Jonas Tawiah-Dodoo, “Aslında Messi anatomik olarak yön değiştirmek için tasarlandı. Uzun bir vücudu ve kısa bacakları var bu da çevik olmak için yaratıldığı anlamına geliyor” diyor.

Numberone.com.tr

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio