Ziraat Türkiye Kupası’nda Beşiktaş’a soğuk duş!

Ziraat Türkiye Kupası son 16 turu maçında Ankaragücü, Beşiktaş’ı seri penaltı atışları sonunda eleyerek adını çeyrek finale yazdırdı.

Ziraat Türkiye Kupası son 16 turu maçında Ankaragücü ile Beşiktaş, Eryaman Stadyumu‘nda karşı karşıya geldi. Normal süresi Ali Sowe ve Cenk Tosun‘un karşılıklı golleriyle 1-1 biten mücadelede, uzatma dakikalarında da eşitlik bozulmayınca kazananı seri penaltı atışları belirledi. Ankaragücü, Beşiktaş’ı penaltılar sonucunda 4-3 ile eleyerek güçlü rakibini saf dışı bıraktı.

Ankaragücü’nde Tolga, Sowe, Marlon ve Pedrinho penaltı atışlarını gole çevirdi. Beşiktaş’ta ise Saiss, Kerem Atakan ve Redmond penaltı atışlarında ağları bulurken; Atiba ve Masuaku‘nun penaltılarını Gökhan Akkan kurtardı.

KIRMIZI KART VAR’DAN DÖNDÜ

Mücadelenin 59. dakikasında Muleka ile Atakan arasında yaşanan gerginlikte hakem Sarper Barış Saka, Muleka‘ya kırmızı kart gösterdi. VAR odasından gelen uyarıyla pozisyonu izleyen Sarper Barış Saka kırmızı kartı iptal edip Muleka’ya sarı kart gösterdi.

Numberone.com.tr

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio